Šiais laikais virtuvės samprata pakitusi. Tai vieta kur praleidžiame labai daug laiko, ne tik gaminame, valgome, bet ir bendraujame, dirbame, ilsimės. Dažnai naujesnės statybos butuose virtuvės ir svetainės zonos sujungtos, o senuose butuose kartais jas skirianti siena išgriaunama siekiant padidinti erdves. Taigi, virtuvėje susirenka ne tik šeimos nariai, čia pasikviečiame ir draugus kartu gaminti patiekalus ar pagurkšnoti alaus prie baro. Virtuvė yra kone svarbiausia namų erdvė, kurią įrengiant reikia suderinti praktiškumą ir estetiką.

Virtuvės sienai, greta kurios sumontuoti buitiniai prietaisai, dažnai tenka atlaikyti išbandymus - temperatūros pokyčius, garus, vandens lašus iš čiaupo. Taigi įrengiant šią zoną, reikia skirti pakankamai dėmesio, kad rezultatas atitiktų jūsų šeimos poreikius. Variantų kaip įrengti šią zoną yra daugybė. Kokias medžiagas virtuvės sienai pasirinkti, priklauso nuo kiekvieno skonio, interjero stiliaus ir gyvenimo būdo.


Spalviniai sprendimai

Jei virtuvė sujungta su svetaine, rekomenduojama pasirinkti vieną iš kraštutinių variantų - virtuvės zonos išryškinimą, arba paslėpimą. 


Jei jums artimas ryškesnis interjeras, akcentuokite virtuvės sieną, suteikite šiai erdvei netikėtumo, savitumo. Sienelės spalvą rinkitės atsižvelgdami į aplinkinių sienų spalvas ir baldų fasadus, kad sukurtumėt vientisą stilių. 


Ir priešingai, norėdami, kad virtuvė neutraliai įsikomponuotų į bendrą erdvę ir būtų kuo mažiau pastebima, pasirinkite tuos pačius atspalvius kaip ir baldų. Toks sprendimas dažnai pritaikomas minimalistinio stiliaus interjeruose.


Kokias medžiagas pasirinkti?

Medžiagų įvairovė suteikia plačias galimybes. Siekdami nepasimesti tarp daugybės variantų, pagalvokite - kokį gyvenimo būdą gyvenate, ar mėgstate gaminti ir tvarkytis virtuvėje, jums svarbiau praktiškumas, o gal pirmenybę teikiate estetinei pusei ir interjero išskirtinumui. Vis dėlto rinkdamiesi medžiagas atsižvelkite į jų priežiūros niuansus

Nerūdijantis plienas, plytos, betonas – šios praktiškos ir ilgaamžiškos medžiagos dažnai naudojamos urbanistinio stiliaus interjeruose, loftuose, kur virtuvė tarsi primena gamyklos patalpas. Virtuvės plotas tarp spintelių dengiamas nerūdijančiu plienu, paliekama sena ar sukonstruojama nauja mūro siena, naudojamas akmuo, betonas. 


Marmuras ir akmuo – ilgaamžiškas ir prabangus pasirinkimas, suteikiantis solidumo virtuvės zonai. Šios medžiagos dažniausiai pasirenkamos klasikinio stiliaus mėgėjų interjeruose. Išradingai pritaikius akmens intarpus, virtuvė gali stilingai ir įdomiai atrodyti moderniame interjere.


Keraminės plytelės – labiausiai paplitęs, tinkamas šiai zonai ir gana ekonomiškas variantas. Plytelės lengvai prižiūrimos, nebijo drėgmės ir karščio. Yra daugybės spalvų, raštų, reljefo variantų, taip pat ir prabangių išskirtinio dizaino kolekcijų, kurių pagalba galima išgauti norimą efektą.  Moderniai ir šiuolaikiškai atrodo interjero sprendimas, kai tik dalis sienos, kuriai tenka atlaikyti drėgmę ir karštį dengiama plytelėmis, o likusi dalis gali būti klijuojama tapetais, dažoma ar naudojamos kitos faktūros.


Baldinė plokštė - gan populiarus sprendimas, nes yra palyginti ekonomiškas, galima rinktis iš daugybės variantų. Jei Jums artimas minimalistinis stilius ir norite sukurti „paslėptos“ virtuvės efektą, sienelei galima naudoti tą pačią plokštę, iš kurios pagaminti virtuvinių baldų fasadai ar darbastalis. 


O siekiant akcentuoti darbinę zoną, suteikti jai gyvumo, išskirtinumo, galima rinktis kontrastingus ar ryškesnius  spalvinius variantus. Tiesa, norint, kad tokia siena iš baldinės plokštės tarnautų ilgiau, verčiau rinktis aukštesnės kokybės, atsparias drėgmei, medžiagas.

Stiklas - tai šiuolaikiškas interjero sprendimas, suteikiantis galimybę sukurti stilingą ir unikalią virtuvę. Zonai prie darbastalio paprastai naudojamas atsparus karščiui ir smūgiams, grūdintas stiklas. Galima rinktis vienspalvį, skaidrų ar matinį stiklą arba sukurti unikalų interjero akcentą - panaudojant nuotraukas, paveikslus, abstrakčius motyvus, mėgiamas frazes ir pan., kurie perkeliami ant stiklo. Siekiant sukurti išskirtinę virtuvę, galima virtuvės darbinę zoną dekoruoti akmenėliais, mozaikomis, šeimos nuotraukomis, veidrodžiu, kamštine danga ir t.t. Svarbu projektuojant pasirinkti tokį variantą, kad virtuvė taptų darnia bendro namų stiliaus detale, laikui bėgant neatsibostų ir jos priežiūra neatimtų daugiau laiko, nei norėtumėte tam skirti. 

domoplius.lt

domoplius.lt