Toli gražu ne visi mėgsta Valentino dieną, dalis žmonių laiko ją svetima švente. Raudonos širdelės, ryškūs balionai ir deklaratyvūs šūkiai dažnam atrodo labiau prekybos centrų reklamos objektas nei tikrų jausmų pasidalinimas. 


Tačiau gana piktintis ir burbėti, juk pati idėja ir šventės istorija yra visai graži: manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Jei yra tokia šventė, tai gera proga pakylėti eilinę dieną iki ypatingos, įvertinti mylimus žmones, pasistengti dėl jų. Jei ypatingų renginių tą dieną nenumatyta, šventę kvieskim į pasipuošusius namus. Nebūtina juos apkabinėti balionais ir blizgiomis raudonomis širdelėmis, viską galima padaryti subtiliau, savomis rankomis, pagalvojant apie smulkmenas ir parodant dėmesį mylimam žmogui, šeimos nariams.

Kaip sukurti šventinę nuotaiką namuose?

1. Ryte atsikelkite keliomis minutėmis ankščiau ir padarykite savo antrajai pusei ypatingos kavos, pagardinkite ją mėgstamais prieskoniais. Norėdami daugiau romantikos  - galite ją papuošti širdute ar kitu simboliu. Iškirpę norimą trafaretą iš popieriaus, ant kava pripildyto puodelio užbarstykite cinamono ar šokolado drožlių. 


2. Pagaminkite mėgstamus pusryčius, patiekdami juos šventiškai. Pavyzdžiui -  sumuštinių duonos riekėje išpjaukite norimą formą (ją galite išgauti sausainių formelės pagalba). Dėkite į keptuvę ir įmuškite kiaušinį, kartu pakepdami ir išpjautą duonos dalį. Pusryčius dekoratyviai paserviruokite.


3. Parašykite meilės raštelį, susukite į ritinėlį ir padėkite prie pusryčių stalo, ar prikabinkite prie vonios veidrodžio. O dar romantiškiau bus, jei raštelį įdėsite į butelį. Tam puikiausiai pasitarnaus tuščias vyno butelis, kurį galite padekoruoti, arba tiesiog užkimškite kamščiu ir perriškite dekoratyvia juostele. 


4. Niekas taip nepuošia ir nepagyvina aplinkos kaip gėlės. Jų niekada nebūna per daug! Pamerkite vazoje puokštę skintų gėlių.


Arba pridėliokite skirtingų gėlių į stiklines vazeles, taures ar dekoratyvius stiklainiukus. Taip namus papuoš originali pavasariška kompozicija.


5. Liko dar kelios dienos iki Valentino šventės, suspėsite įsigyti jacintų, narcizų ar kitų gėlių, kurias galima pražydinti vazonėliuose. Sugrupuokite juos po kelis ir pasodinkite į dekoratyvią vazą ar arbatos puodelius - besikleidžiantys žiedai džiugins ilgesnį laiką ir prikvies į namus ir į širdį pavasarį.


6. Širdelių vis tiek reikia? – gerai, tebūnie. Tačiau, kad būtų įdomiau, tegul jos būna ne raudonos ir pirktos ne prekybos centre – o mėlynos, žalios, margos, pačių padarytos - iškirptos iš laikraščio ar spalvotų žurnalų, nupieštos, suveltos iš vilnos, sudygsniuotos iš medžiagos skiautelių, nulipdytos iš plastelino...7. Nustebinkite artimuosius, padarydami jūsų prisiminimų koliažą, kurio gamybai galite panaudoti nuotraukas iš savo archyvo, iškarpas, atvirlaiškius, gerus prisiminimus sukeliančią simboliką, gražius žodžius ir t.t. 


Arba nutieskite kambaryje virvę ir skalbinių segtukais prisekite keletą mielų nuotraukų.


8. Jei Valentino dienos vakarą norite praleisti linksmai ir siautulingai  - padarykite savo antrai pusei siurprizą - paslapčiomis pakvieskite artimiausius draugus į šventinį užkandžių ir kokteilių vakarėlį. Namus papuoškite stilizuotais meilės dienos atributais, girliandomis, šviečiančiomis lemputėmis.9. O jei nusprendėte Valentino vakarą paskirti tik dviems - sukurkite pakilią nuotaiką, papuošdami stalą vakarienei, patieskite staltiesę, uždekite žvakių. 


10. Išlankstykite origami iš stalo servetėlių ar spalvoto popieriaus lapų. Nedidelė smulkmena, tačiau stalas atrodys šventiškiau. Internete nesudėtinga surasti norimos formos lankstymo pavyzdžių arba tiesiog susukite dailias serveteles į rulonėlį ir perriškite dekoratyvia juostele ar kaspinėliu. 11. Žvakės visada sukuria ypatingą nuotaiką, suteikia aplinkai jaukumo ir šilumos, taigi nepagailėkite jų dekoruodami namus. Įspūdis bus stipresnis, jei žvakes sugrupuosite po kelias. Ypač romantiškai atrodys, jei ant stalo padėsite keletą stiklinių indelių su plaukiojančiomis žvakutėmis.


12. Miegamajame norėdami sukurti romantišką atmosferą  - taip pat uždekite žvakučių arba pakabinkite šviečiančių girliandų su lemputėmis.Taigi, norint sukurti šventinę nuotaiką, visai nebūtina išleisti daugybės pinigų. Tam reikia tik daug meilės, šiek tiek laiko ir kūrybiškumo. Artimieji bus laimingi!

domoplius.lt

domoplius.lt