Šiandieninis stiklo panaudojimas interjere yra labai platus. Jis gali būti integruojamas kaip namų architektūros elementas, funkcionali ar dekoratyvi detalė. Seniau vyravęs stereotipas, kad stiklas yra neatspari medžiaga, gali lengvai sudūžti, įskilti, šiandien jau nebėra aktualus, kadangi ši medžiaga yra specialiai apdorojama, grūdinama ir kitaip didinamas jos atsparumas. Šiandien stiklas sėkmingai pritaikomas net atraminėms konstrukcijoms, sienoms, pertvaroms, taip pat baldams, įvairioms interjero detalėms.


Štai pavyzdžiui, Italijoje, Milane, architektas Carlo Santambrozhio yra suprojektavęs namą, kuris sukonstruotas vien tik iš stiklo. Pastatas visiškai permatomas, skaidrios struktūros. Tiesa, jame niekas negyvena, jis eksponuojamas kaip architektūros kūrinys – tačiau šis projektas parodo, koks universalus gali būti stiklas ir koks platus jo pritaikymas. 


Stiklas namų aplinkoje

Vitrininiai langai – daugiau šviesos. Lietuvoje projektuojant individualius namus bei modernius butus, paklausą turi dideli, vitrininiai, per visą patalpos aukštį sukonstruoti langai. Tai natūralu, kadangi tamsusis sezonas mūsų šalyje yra gana ilgas ir instinktyviai norisi kuo daugiau šviesos. Pro didelius langus į namus patenka daugiau saulės spindulių, patalpa atrodo erdvesnė ir šviesesnė. Žinoma svarbu, kad langai būtų kokybiškai pagaminti ir sandarūs.


Stiklo pertvaros – skaidrumo ir lengvumo efektas. Kartais namuose reikia atskirti erdves, patalpą suskaidyti į kelias funkcines zonas. Pertvaros iš stiklo itin tinkamas variantas, kai norisi sukurti lengvos konstrukcijos įspūdį ir neužgožti erdvės. Joms galima naudoti vientisą skaidrų ar matinį stiklą, konstrukcijas su jo intarpais, vitražo elementus, stiklo blokelius. Taip pat originaliai atrodo dekoruotas stiklas, specialia technika ant jo galima perkelti norimus raštus, interjere panaudotus motyvus ir pan.

Laiptai, turėklai, tvorelės iš stiklo atlieka funkciją ir neapsunkina erdvės. Tokie sprendimai dažnai pritaikomi loftuose, moderniuose interjeruose.
Baldai iš stiklo sukuria futuristinę išvaizdą, juos galima įkomponuoti ir didelėse ir mažose patalpose. Įspūdis labai priklauso nuo to, su kuo bus derinamas stiklas ir kokia aplinka jį sups. Tarkime suderinti su oda ar metalu, stiklo baldai gali sudaryti gana konservatyvų, minimalistinį vaizdą. O derinant jį su medžiu, fanera, tekstile, galima suteikti gan šiltą efektą. 

Eksperimentai su stiklo detalėmis. Siekiant originalumo, galima paeksperimentuoti su senais baldais – tarkime ant seno stalo kojų arba kelių medinių kaladžių uždėti stiklinį stalviršį, spintai ar sekcijai pritaikyti stiklines duris. Taip pat efektingai atrodys, jei įrėminsite didelį stiklą ar pritaikysite seną lango rėmą ir po juo įkurdinsite šeimos nuotraukų kolekciją. Baldų paviršiams geriausia rinktis grūdintą stiklą. Aiškų stikliniai paviršiai reikalauja priežiūros, tačiau šiais laikais ji supaprastėjusi, kadangi yra įvairių efektyvių valymo priemonių, specialių šluosčių ir pan.
Stiklo aksesuarai. Atsiradus įvairioms stiklo apdirbimo technikoms, galima aptikti įvairiausių iš jo pagamintų namų interjero aksesuarų. Nuo virtuvės indų iki pagal individualius užsakymus sukurtų rankų darbo meno kūrinių. Pritaikius kelis originalius stiklinius interjero elementus prie namuose vyraujančio stiliaus, jie gali tapti išskirtine namų dekoro detale.

Lina

Lina Interjeras - sritis, kuri man labai įdomi ir visada įtraukia. Smagu tai, kad namus gali kurti ir dėlioti iš mažų detalių, kol supranti, kad turi vietą, kur taip gera ir jauku būti.