Namų dekoravimas yra nesibaigiantis ieškojimų ir atradimų procesas, nesvarbu ar gyventumėte bute, ar nuosavame name. Regis, apsistatėte namus gražiausiais baldais ir įmantriomis interjero dekoracijomis, tik štai akis vis užkliūva už tuščios sienos. Vis ieškote būdų kaip ją dekoruoti ir pagyvinti, bet atsiranda svarbesnių ir reikšmingesnių pirkinių namams.


Interjero lipdukas „Namai – tai vieta“. Vizualizacija prieš ir po.

Greitas, lengvas ir nebrangus būdas tuščią sieną paversti dėmesio centru – užklijuoti sienos lipduką. Lipdukas ant sienos gali ją pakeisti neatpažįstamai, o prieš tai buvęs niūrus kampas gali sužibėti visiškai naujai.


Lipdukas ant prieškambario sienos „Gera grįžti namo“

Sienos lipdukas gali papuošti bet kokią namų erdvę. Vos įžengus pro duris, prieškambaryje gali pasitikti jaukus teiginys „Gera grįžti namo“ arba „Sveiki atvykę“. Virtuvę ar miegamąjį gali puošti specializuoti, šiai erdvei skirti lipdukai, darbo kambarį - motyvatoriai, o svetainę galima dekoruoti teiginiais apie namus ar šeimą.


Lipdukas-namų taisyklės „Čia mes“

Didesnei sienai dekoruoti puikiai tinka lipdukai - namų taisyklės. Tai jaukių teiginių ir pasižadėjimų šeimai derinys, kuris atspindi šeimos puoselėjamas vertybes ir gyvenimo drauge tiesas.
Dekoruojant labai svarbu pasirinkti tinkamą lipduko dydį. Svarbus aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – tai suvokiama erdvė patalpoje. Jei jūsų patalpa nedidelė arba jei joje daug smulkių detalių, reikėtų rinktis ne patį didžiausią lipduką. Didelis lipdukas mažoje erdvėje atrodys grėsmingai, ir atvirkčiai – per mažas lipdukas didelėje erdvėje pasimes ir nesuteiks norimo efekto.


Lipdukas „Virtuvės taisyklės“, 55x85cm ir 80x120cm dydžių vizualizacijos

Kartais sienai reikia visai nedidelio akcento, kad ji taptų dėmesio centru. Sienos lipdukas gali taip pat papildyti jau esančias dekoracijas ir taip sukurti bendrą visumą.


Sienos lipdukas miegamajam „p.s. myliu tave“

    

Renkantis lipduko spalvą, reikėtų prisiminti, kad renkatės raidžių spalvą. Jei planuojama klijuoti ant tamsaus paviršiaus, labiausiai tiks balta spalva. Jei paviršius yra šviesus, galima rinktis juodą, tamsiai rudą ar pilką spalvas, atsižvelgiant į vyraujantį koloritą interjere.


Baltos spalvos lipdukas „Visada pabučiuok“ ant tamsios sienos

Sienų lipdukai gaminami jau su perkelimo plėvele, todėl jį klijuoti nėra sudėtinga. Lipduką galima klijuoti visą iš karto arba susikarpyti ir užklijuoti atskiromis eilutėmis ar žodžiais, jei norima sukurti kitokį lygiavimą ir vaizdą. Lipdukai gaminami iš matinės vinilinės plėvelės, todėl yra atsparūs aplinkos poveikiui ir yra ilgaamžiai.


Tiesa, lipdukus reikėtų klijuoti ant lygaus paviršiaus. Tam geriausiai tinka paprastai dažytos sienos, stiklas ar veidrodis, baldinė plokštė. Nerekomenduojame klijuoti ant tepetų, tinku ar kalkėmis dažytos sienos, taip pat sienos, kurios dažai nusilupę.

Projekto autorius: Odi Odi – www.odiodi.lt | Facebook

domoplius.lt

domoplius.lt