Įsirenginėjant nuosavą būstą samdysite architektą ar ne – kiekvieno asmeninis reikalas. Tačiau prieš pradedant tikrai verta pasidomėti, ką pataria šios srities specialistai. Ne diletantai, o tikri savo srities asai, 25-erių metų patirtį turintys ir gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų architektai Artūras ir Asta Imbrasai.

„Pagrindinė ir labai dažna klaida – kad žmonės galvoja, jog  parinkę teisingą sienos spalvą ir nusipirkę gražų stalą jie pasidarys puikų ir patogų interjerą. Bet kokia spalva sienas nudažysi, netgi į  kokį stilių tu namus aprengsi – yra visiškai nesvarbu. Geras architektas neateina į namus ir  nesako : „Nudažysim viską „rūžavai“, bus, šakės, kaip gražu“. Taip gali elgtis nebent mergaitės, ką tik baigusios dizainą, mąstančios, kad užklijavusios gražų tapetą jos gali padaryti patogų namą. Tai – nesąmonė“, - pabrėžia A.Imbrasas.

Pirma, apie ką reikia mąstyti – namų komfortas. Tai reiškia, kad erdvės turi būti išdėstytos patogiai, kiekvienoje turi būti parinktas teisingas apšvietimas, tinkamoje vietoje įrengta santechnika ir panašūs dalykai. Tikslas – kad būstas tarnautų žmogui, o būsto įrengimas kainuotų tik tiek – kiek iš tikrųjų reikia.

Tik bėda, kad vieno auksinio vadovo šiuo klausimu nėra. Jeigu vienam būtinai reikia namo per du aukštus, kitas tokiame gali keiktis, kad jam dėl smulkmenos tenka laipioti aukštyn žemyn. Todėl taisyklė Nr 2: gerai paanalizuoti savo gyvenimo būdą ir poreikius.

„Mes visada pabrėžiame, kad kiekvienas žmogus gyvena savo gyvenimą. Vienas priiminėja svečius, kitas jų nekenčia ir jam nereikia jokio stalo, jis atsisėda prie kampo ir pavalgo. Kiekvienas individualiai turi apsispręsti, ko jis nori sau. O ne pagal paveiksliuką, madinga ar nemadinga. Todėl būtina nepatingėti, nes namas skirtas ne vieneriems metams, jam skiriamos didžiulės išlaidos “, - pataria architektas.

„.Pavyzdžiui, ką rinktis, dušo kabiną ar vonią? Galima dušą įrengti ir vonioje, bet jis mažiau patogus, ypač vyresniame amžiuje. Reikia galvoti, kad sulaukus šešiasdešimties metų tau, norinčiam nusiprausti, reikės perlipti per vonios kraštą, o toje vonioje dar yra ir nuožulnos.  Arba būna, žmogus įsirengia daug rozečių. Teisingai, jų reikia. Bet po to būna, rozetę užstato lova.  Rozete nebenaudojama, o jai įrengti pinigai jau išleisti“, - pavyzdžius vardija A.Imbrasienė.

Kuriant namus be architekto teks iki smulkmenų susiplanuoti, kokią patalpą kur ir kaip įrengti, kad tenkintų pagrindinį žmogaus poreikį – tingėti. Ir tik po pereinama prie interjero stiliaus paieškų.

domoplius.lt

domoplius.lt