Senos ir nereikalingos paletės gali būti naudingos, nes yra daugybė būdų, kaip jas panaudoti ir paversti į orginalų ir išskirtinį bei naudojamą baldą. Čia rasite keletą pavyzdžių, kaip naudingai panaudoti paletes bei sukurti savitą baldą. Tereikia tik vaizduotės!

 • Valgomasis stalas

Stalas gali būti padarytas iš tokio dydžio palečių, kokias turite ir pritaikytas taip, jog puikiai tilptų net nedidelėje virtuvėje. Jo dizainas gali būti paprastas ar net kaimiškas ir jį keisti galima būtų pagal Jūsų vaizduotę bei laiką, kurį galite skirti šiam baldui sukurti. Stalas iš palečių gali būti pritaikytas tiek naudojimui viduje, tiek lauke.


 • Kavos staliukas

Iš palečių taip pat puikiai galite pagaminti kavos staliuką ar mini pietų stalą, kur galite pateikti užkandžius, kai norite pasėdėti lauke. Paprasčiausias variantas yra sutvirtinti dvi paletes vieną ant kitos, pritvirtinti ratukus – ir štai, darbas baigtas. Norėdami modernesnio kavos staliuko, ant palečių viršaus pritvirtinkite stiklo lakštą. Sumontuokite stalčius bei nudažykite įdomia spalva.


 • Darbo stalas

Neturite kompiuterio stalo, bet turite atliekamų palečių? Nešvaistykite pinigų, o susikurkite savo orginalų darbo stalą iš nereikalingų padėklų. Viskas ko Jums reikės yra paletė, keturios tvirtos stalo kojos ir faneros lakštas. Tai paprasta, pigu ir funkcionalu.


 • Virtuvės sala

Šiam projektui reikia trijų padėklų, tvirtinimo elementų ir pabaigai, dažų. Perpjaukite paletes bei pritvirtinkite viršų, nudažykite ir darbas baigtas. Labai paprastai galite susikurti savo dizaino virtuvę.

 • Lentyna knygoms

Dėl savo struktūros, medinės paletės gali pavirsti puikia knygų ar žurnalų laikymo vieta. Jums net nereikės daug perdaryti, tiesiog primontuokite paletę išilgai sienos ir štai turite puikias lentynas. Nudažykite ryškia spalva ir šis baldai nepaprastai pagyvins bei suteiks savitumo Jūsų namams.

 
 • Jauki sofa

Panaudojus senas paletes galima sukurti mielą sofą dviems. Jai sukurti pirmiausia sutvirtinkite paletę metalo dalimis, kad atlaikytų didesnį svorį bei suteiktų stabilumo. Pridėkite nedideles kojas, bei panaudokite pagalvėles ir štai nuostabi sofutė jau paruošta.

 
 • Svetainės kampas

Šiam projektui galite panaudoti 6 medines paletes. Sutvirtinkite jas tarpusavyje dviems sluoksniais. Perdažykite jas bei padenkite minkšta pagalvių danga. Apatinė palečių dalis puikiai tiks laikyti žurnalams, knygoms ar kitiems smulkiems daiktams pasidėti.

 • Supynės

Iš medinių padėklų galite padaryti orginalias lauko supynes. Išardykite paletę ir nedideles lenteles sujunkite virvėmis. Paskui pritvirtinkite virves skirtas supynių pakabinimui prie medžio.

 • Lauko gultai

Panaudojus medines paletes galite sukurti patogias lauko kėdės. Sutvirtinkite du padėklus vieną ant kito ir iš vienos pusės pritvirtinkite atlošą. Nudažykite ir turėsite puikius gultus poilsiui ar deginimuisi prie baseino.

 • Vaikiška lova

Lengvai ir nebrangiai galite sukonstruoti puikią lovą savo mažyliui. Tiesiog sutvirtinkite keletą palečių tarpusavyje bei uždenkite viršų minkštu čiužiniu. Paprastai pagaminsite orginalią ir patogią lovytę.

 • Gultas augintiniui

Jeigu Jums nereikia lovos sau, pagaminkite ją savo augintiniui. Išpjaukite paletę taip, jog gautumėte stačiakampę figūrą, pridėkite pagalvėlę ar kitą švelnų audinį ir Jūsų projektas baigtas.

 • Skaitymo kampelis

Ar Jums norisi kartais ramiai paskaityti knygą ar tiesiog „išvalyti“ mintis vienumoje? Susikurkite tokią vietą patys. Jums reikės poros palečių, kurias reikės perpjauti per pusę, vėliau sutvirtinkite jas tarpusavyje bei pridėkite atlošą. Šiam projektui pabaigti pridėkite mielų pagalvėlių ir minkštų užklotų.

 • Batų džiovykla

Norėdami išvengti netvarkingos batų krūvos namuose, pasigaminkite batų džiovyklą. Perpjaukite medinę paletę, nušlifuokite tam tikras jos vietas, kad nesugadintumėte savo batų, nudažykite ir štai turite modernią batų džiovyklą.

 • Rėmas nuotraukoms

Tai ko gero lengviausiai įgyvendinamas projektas – pakabinkite paletę ant sienos ir prie jos tvirtinkite fotografijas, paveikslėlius ar kitus Jums brangius dekoratyvinius daiktus. Jeigu norite, nudažykite paletę įdomia spalva.

 • Vertikalus sodas

Nesudėtingai galite pasidaryti orginalų „vazonėlį“ augalams auginti. Šiam projektui, Jums reikės paletės, dirvožemio, augalų. Užtaisykite paletės tarpus lentutėmis, pripildykite juos žemėmis ir štai Jūs turite vietą sodinimui.

 • Medinis sietynas

Gražų ir orginalų šviestuvą galite pasidaryti patys. Paletę supjaustykite į skirtingas dalis, o paskui jas tarpusavyje skirtingose vietose. Štai kokį unikalų ir funkcionalų sietyną galite turėti iš paprasčiausių palečių.

 • Laiptai

Iš palečių galima padaryti daug naudingų dalykų ir baldų. Vienas iš jų gali būti laiptai į kitą aukštą. Šis projektas sudėtingas, kadangi tik tinkamai sukontravus laiptus jais galima bus naudoti nesibaiminant nelaimių. Tačiau panaudojus didesnį kiekį palečių galima pasidaryti įdomius laiptus savo interjere.

domoplius.lt

domoplius.lt