Patiems susikurti jaukius namus, net turint keletą paveiksliukų po nosimi, ne taip jau ir paprasta. Neužtenka išsirinkti patinkantį interjero stilių, atspalvius, baldus ir kambario aksesuarus. Reikia viską tarpusavyje suderinti ir tinkamai išdėstyti patalpoje. Nuo išdėstymo labai priklauso, kiek patalpa bus patogi, jauki ir stilinga.

Ieškant kambariams baldų ir aksesuarų reikėtų apsispręsti, kas vienoje ar kitoje patalpoje taps pagrindiniu akcentu. Jis turi būti traukiantis dėmesį, patalpoje pastebimas pirmiausia, pabrėžiantis kambario nuotaiką ir stilių.

  Be pagrindinio akcento patalpa tampa monotoniška, beveidė, neįdomi. Kai tų akcentų per daug – vietoje siekiamos harmonijos gauname chaotišką kambarį, kuris vėliau ims varginti ir net erzinti. Tad renkantis akcentus vienai patalpai geriausia sustoti ties trimis. Daugiau akį traukiančių daiktų viename kambaryje statyti nereikėtų.
 
Svetainės akcentai 
Vienas populiariausių svetainės akcentų – židinys. Tad jeigu nusprendėte svetainėje statyti židinį, privalote žinoti, kad kiti svetainės baldai: sofa, foteliai, turėtų būti atsukti į jį, o ne į televizorių, esantį priešingoje patalpos pusėje. Apskritai, turint židinį, televizorių patartina statyti prie tos pačios sienos, prie kurios glaudžiasi ir židinys.
 

Jeigu svetainėje neturite židinio, pagrindiniu patalpos akcentu gali būti įspūdingas didelių gabaritų meno kūrinys, veidrodis, net didelis spalvoto stiklo lakštas ar įdomus šviestuvas. Tačiau atminkite - kiti baldai, įranga, užuolaidos ar kilimai negali vizualiai užgožti pagrindinio akcento. Dar daugiau, jeigu pagrindiniu akcentu pasirinkote paveikslą, didelę nuotrauką ar sienoje įrėminate tapetą – geriau tai tvirtinti prie tos sienos, kuri pirmiausiai matoma įėjus į patalpą.

Šiukštu po meno kūriniu negalima statyti ryškios akį traukiančios sofos. Ji tik užgoš jūsų akcentą. Jiegu po masyviu paveikslu pastatysite grakščią nedidelę kėdutę – ji savo neadekvačiais gabaritais irgi trauks dėmesį, dar daugiau, sudarys įspūdį, kad krisdamas paveikslas ją gali sutraiškyti. Kiti elementai prie pagrindinio akcento turi būti priderinti tiek forma, tiek spalva, raštais, tiek ir gabaritais. Tad, pavyzdžiui, po paveikslu stovinti sofa gali būti masyvi, net šiek tiek didesnio pločio nei paveikslas, bet jei ji bus pastelinės spalvos ir paprastų formų – puikiausiai tiks.

Valgomojo akcentai

Valgomajame dažniausiai pagrindiniu akcentu tampa pietų stalas – masyvus, gali būti įdomios formos, tamsesnės spalvos. Tokiu atveju geriau prie jo nestatyti ryškiaspalvių, gausiai margintų kėdžių. Taip pat neverta virš stalo kabinti įdomių, nuo lubų nutysusių šviestuvų. Arba teks šviestuvams užleisti pagrindinio akcento vietą, o stalą pakeisti į tokį, kuris bus funkcionalus, bet mažiau pastebimas.

 Miegamojo kambario akcentai 

Kažin ar rasite geresni miegamojo akcentą už lovą. Ji didelė, patogi, kambaryje užima daugiausiai vietos. Tad ją reikėtų tik išryškinti. Tam labiausiai tinka dėmesį traukiančios ryškios ar gausiai raštuotos lovatiesės. Jų gali būti ir ne viena. Pavyzdžiui, ant pagrindinės vienspalvės lovatiesės galima kojūgalyje patiesti kontrastuojantį užtiesalą, o galvūgalyje išdėstyti tokios pat spalvos pagalvėles. Jiegu jums nepatinka ryškios lovatiesės, galite virš lovos pakabinti dėmesį traukiantį masyvų paveikslą. Tinka ir įdomiau dekoruota siena, prie kurios statoma lova. Akcentu gali tapti net vaizdas už lango, tačiau tokiu atveju teks iš miegamojo išnešti užuolaidas.

Prieškambaris 

Ši patalpa – jūsų namų vizitinė kortelė. Ji pirmiausiai matoma lankytojų, ji pirmoji jus pasitinka žengiant į namus. Tad galvoti, kad prieškambaryje pakanka pastatyti medinę talpią spintą su dėže batams – didelė klaida. Šis kambarys taip pat privalo turėti savo stilių, savo veidą ir tinkamą nuotaiką. Reiškia, ir šiam kambariui turėsite paieškoti pagrindinio akcento.

Idėjų tikrai daug. Jeigu prieškambaris didelis ir iš jo veda laiptai į antrą aukštą – pats paprasčiausias variantas pagrindiniu akcentu paversti laiptinę. Ji gali suktis ir apačioje išplatėti, gali dėmesį traukti turėklų forma ar raštu. Akcentu gali būti ir stalas ar įdomi kėdė, kurią mielai naudosite nusiaudami batus. Tinka ir meno kūrinys ar gražiuose didžiuliuose rėmuose kabantis veidrodis. Jeigu patalpa mažytė, jai galite paieškoti įdomaus skėčių laikiklio, grakščios kėdės ar įdomesnio šviestuvo.

Lauko durys 

Tikriausiai niekam iki šiol į galvą nešovė mintis, kad dekoro reikia ir prie įėjimo į namus. Reikia, jeigu  gyvenate nuosavame name. Ir tam pakaks ryškiaspalvės gėlės gražiame vazone, įdomios skulptūrėlės ar nedidelio fontano. Toks akcentas ne tik trauks akį, bet ir nurodys lankytojams, kur yra jūsų namų paradinės durys.

domoplius.lt

domoplius.lt