Augalai tai gyvos namų puošmenos – skulptūros, suteikiančios interjerui ypatingos atmosferos bei energijos. Augalai atlieka ne tik estetinę funkciją, jie gerina savijautą, suteikia jėgų, nuteikia raminančiai. Taip pat jie prisotina aplinką deguonies, sugeria dulkes.

Jei norite, kad namai atrodytų nepriekaištingai ir viskas juose turėtų savo vietą, reikia apgalvoti kokia jūsų interjero kompozicija, kur, kokius ir kiek augalų turėtumėte auginti. Visų pirma, išsiaiškinkite, kaip vienas ar kitas augalas atrodys užaugęs, kokiomis sąlygomis jį reikia auginti, kokiame apšvietime jis atsiskleis, kokios temperatūros, oro drėgmės jam reikia ir galiausiai, kokią naudą jis duos namams. Labai svarbu prisiminti, kad erdvė gali atrodyti įspūdingai ir globodama tik vieną augalą, nereikia persistengti, nes neretai žalumos perteklius pakenkia interjero įvaizdžiui. Augalus galima laikyti kiekviename kambaryje ir jie gali būti skirtingi, tačiau labai svarbu, kad jie būtų kaip paskutinis potėpis, pilnai užbaigiantis interjerą.Žalumynų kompozicijos interjere gali būti pačios įvairiausios – nuo pačių mažiausių žiedelių iki didžiausių augalų. Tačiau interjeras visuomet atrodys įspūdingiau papuoštas keliais dideliais, vešliais augalais, nei dešimtimis pabiručių vazonėlių, todėl patartina iš anksto numatyti šiems augalams garbingas vietas. Jie netgi gali būti panaudojami atskirti funkcinėms zonoms.Visgi esant mažoms erdvėms, patartina rinktis vidutinio dydžio arba mažus augaliukus tam, kad išlaikyti interjero proporcijas. Tačiau netgi mažų augaliukų pagalba galima sukurti įspūdingas kompozicijas, kurios ne tik puoš namus, bet ir bus naudingos. Paprasčiausias pavyzdys – prieskoniai. Maži vazonėliai su prieskonių gausa pavers virtuvę jaukia, gaivia, šviežia ir itin patogia vieta kurti. 


Projektuojant interjerą galima iškart numatyti augalo stovėjimo vietą ir šviesos kritimo kampą. Pvz., priešais saulės apšviestą sieną pastatytas augalas, šešėlių pagalbą gali sukurti įspūdingą vaizdą. Taip pat kuriant išskirtinį interjerą galima panaudoti ir įvairius augalų stovus. Netgi galima juos pakabinti ant lubų tarsi šviestuvus. Tokios kinetinės kompozicijos ypatingai atsiskleidžia neutraliame fone (pvz., baltais atspalviais dekoruotame interjere) sukuria aukšto ir erdvaus kambario įspūdį.
Ne mažiau svarbus yra augalo namelis – vazonas. Jis iš esmės gali pakeisti viso interjero nuotaiką, gali tapti pagrindiniu akcentu. Įvairiausių spalvų, formų vazonus ar net neįprastas talpas pvz., gitaras, senus ąsočius, vintažinius arbatinukus ir pan. galima panaudoti kuriant įspūdingas menines kompozicijas erdvei papuošti.

Gabrielė

Gabrielė Yra toks geras posakis anglų kalba “Happiness is homemade”, taigi manau, namų interjero kūrimas bei puoselėjimas yra kaip geros tešlos paruošimas tam, kad ta laimė pavirstų į skanų pyragą.