„Miško pasaka“ – taip pusiau juokais buvo pavadintas 56 kv. m. interjero projektas, nes būsimų gyventojų pageidavimai nuolat siejosi su natūralumu ir šitaip ilgainiui susiformavo būsto, kupino gamtos detalių, koncepcija. Norėta sukurti namus, į kuriuos gera grįžti, ilsėtis, tačiau taip pat jausti jų išskirtinumą, gyventojų charakterių, gyvenimo būdo atspindžius. Interjero autorės siekis suformuoti itin šviesią, tačiau tekstūromis bei faktūromis praturtintą būsto įspūdį atsispindi visose patalpose. Vyrauja švelnaus kontrasto, pabrėžiančio apdailos medžiagų savybes, principas. Balta spalva tampa fonu, kuriame išryškėja struktūrinės plokštumos, kompozicijos, spalvų gama, ritmika.

Šiuolaikiškas, lengvas, švarus, išgrynintų formų interjeras, skirtas jaunai porai, buvo sukurtas Lietuvos sostinėje, Vilniuje, Antakalnio rajono daugiabutyje, beržų apsuptyje. Tai rajonas, pasižymintis miškingomis vietovėmis, turtingas parkais, netoli tekančia miesto upės Neries pakrante. Būtent rajono aplinka paskatino įnešti kiek gamtinių motyvų į interjerą, taigi vos įžengus pro duris galima pamatyti holo sieną puošiančius grafiškus tapetus, vaizduojančius medžių kamienus. Šalia, virš batų dėžės, kabo pagal užsakymą suprojektuota žaisminga drabužių bei aksesuarų kabykla – medžio šaka, o ant jos – raktų dėžutė –  inkilas. Šios nedidelės detalės tapo savotiškomis gairėmis, kuriomis norėta eiti toliau – taip atsirado ir kelmus primenantys pufai valgomojo zonoje, samanų atspalvio kilimas šalia svetainės sofos.

Kadangi butas nėra labai didelis, o norėta nejusti vietos trūkumo, pagrindinė erdvė buvo išlaikyta atvira, stilistiškai nesuskaidyta. Čia numatyta ir minkšta sofa, skirta poilsiui, ir supamas krėslas – vienintelis baldas, atkeliavęs iš senųjų gyventojų namų, o priešais – kruopščiai suprojektuota sekcija su knygų lentyna bei dar vienu akcentu – švytinčiais apuokais. Kampu išsidėsčiusi virtuvė, valgomojo stalas ir įėjimas į erdvią terasą – visos šios zonos persidengia, todėl sudaromos sąlygos nenutrūkstamam gyventojų ar atėjusių svečių bendravimui ir srautams. Siena, dekoruota parketlentėmis bei estetiškas, stilizuotą, balintą kankorėžį primenantis šviestuvas, akcentuoja valgomojo zoną ir suteikia jai jaukumo, o svetainės erdvę šiek tiek apibrėžia pakabinamų lubų išpjova viršuje bei patiestas žemės tonų juostomis puoštas kilimas.

Vos viena nedidele pertvara pakoreguotas buto planas leido suprojektuoti buitinių daiktų talpyklą koridoriuje, taigi visi prietaisai, buities reikmenys slepiasi už papildomų durų. Šitoks techninis sprendimas padėjo suformuoti aiškios formos virtuvės - valgomojo zoną bei išvengti bereikalingų kampų ir tą zoną veikiau panaudoti įvairių rakandų laikymui, daiktų sandėliavimui. Virtuvės baldų fasadai balti, blizgūs, todėl juose atsispindinti šviesa optiškai praplėčia erdvę, o grindų tekstūrą primenantis stalviršis darniai apjungia plokštumas. Tarp spintelių sienos dekorui panaudotas matinis stiklas neapkrauna kompozicijos ir elegantiškai švyti nuo LED juostos apšvietimo, o priešais plautuvę esantis langas suteikia natūralios šviesos bei atveria vaizdą, kintantį kartu su metų laikais.

 

Miegamasis – tai jauki vieta poilsiui, neturinti bereikalingų detalių, sukeliančių netvarkos įspūdį, o siekiant detalumo, net spintelės prie lovos ir žaismingas kosmetinis staliukas buvo projektuojami pagal užsakymą. Čia siekta ypatingos harmonijos, todėl dominuoja pilkšvi atspalviai – melsvai pilki tapetai bei dvigulė lova, aptraukta dviejų atspalvių audiniu, dekorayviai surištu lovūgaliu. Originalūs sieniniai šviestuvai ir kosmetinis staliukas su ratukais suteikia kambariui žaismingumo, o gelsvos užuolaidos – skaistumo, šviesos.

Vonios kambaryje dominuojantys žemės tonai sudaro ramybės oazės atmosferą. Čia baldams buvo panaudota ta pati mediena kaip ir viso buto baldams, taip išlaikant vientisumą. Grindys išklotos pilkomis, cementą šiek tiek primenančiomis, o sienos – baltomis plytelėmis. Toks sprendimas padėjo pakabinamiems baldams išsiskirti šviesiame fone, o tamsesnės grindų plytelės suteikė patalpai stabilumo įspūdį. Dušo zonoje grindys išklotos mozaikinėmis, smėlinio atspalvio plytelėmis, kurios itin malonios basoms pėdoms bei praturina patalpą papildoma išskirtine plokštuma. Virš potinkinio tualeto bakelio buvo suprojektuota spintelė higieniniams reikmenims – nors ir negili, tačiau slepianti daugybę  nereikalingų detalių nuo gyventojų akių.

Siekiant suformuoti stilingą, jaukų, neperkrautą interjerą, interjero autorė parinko daugybę natūralių medžiagų, derino neutralius tonus, o taip pat priėmė sprendimus, leidusius sutaupyti erdvę, ergonomiškai išdėstyti baldus ar kitus elementus. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas projektuojamų baldų struktūroms, jų kompozicijoms, estetikai. Bendras projekto tikslas – sukurti jaukius namus, pasižyminčius natūralumu, subtiliu žaismingumu pavyko, o aiškiai sukomponuotos funkcinės zonos bei nedideliame būste patogiai išdėstyti daiktai kasdien padeda gyventi darniai ir gražiai.

Interjero projekto autorė: Gintautė Kisieliūtė (www.geekydesign.net).

Fotografijų autorius: Andrius Stepankevičius

Projektas užbaigtas: 2015 m.

Projekto vieta: Vilnius, Lietuva

Projekto plotas: 56 kv.m.

 

 

domoplius.lt

domoplius.lt