Kokios Kalėdos be kalėdinės eglutės namuose? Tačiau argi nebūtų puiku išsaugoti medelį ir nekirsti jo vien tam, kad galėtume pasidžiaugti Kalėdine dvasia? Kalėdinė eglutė nebūtinai turi būti tikra – ją galima pasigaminti iš pačių įvairiausių daiktų ir bent tiek prisidėti prie gamtos tausojimo. Pateikiame keletą įdomių idėjų, kaip galima pasidaryti eglutę savomis rankomis iš tradicinių ir netradicinių medžiagų. 


Pasitelkę savo fantaziją bei kruopštumą, iš popieriaus, folijos, medžio, karoliukų, kartono, makaronų, džiovintų augalų, metalo ir įvairiausių kitų netradicinių medžiagų galite pasigaminti puikią kalėdinę eglutę. 


Jei mėgstate mezgimą ar kitus rankdarbius, kodėl gi šiais metais, nenusimezgus Kalėdų eglutės? Mėgstate kulinariją? Neribokite savo fantazijos ir šioje srityje - eglutę galima sukonstruoti iš įvairiausių maisto produktų. Prikepkite sausainių, keksiukų, nustebinkite namiškius ir svečius orginaliais šedevrais. Puiki prieškalėdinė dovana sau arba draugams – eglutė, pagaminta iš senų knygų lapų. Ant medinio padėklo pritvirtinkite strypą ir ant jo suverkite iš senų knygų išpjautus lapus. Pradėję nuo dugno neverkite lapų per patį jų centrą – atsiminkite, kad eglės apačia turi būti platesnė. Nevenkite lapų paglamžyti, ypač prie pat strypo.


Popierinė eglutė. Tokiai eglutei pasidaryti prireiks tik žalio popieriaus, žirklių, klijų ir spalvotų sagų. Kurti tokią eglutę gali būti puikus užsiėmimas kartu su vaikais praleisti žiemišką vakarą. Šis kūrybinis darbas leis vaikams improvizuoti ir kartu suteiks spalvų kambaryje. Kalėdinę dvasią namuose gali puikiai sukurti nedideli vazoniniai papuošimai iš eglės šakelių. 


Vaikų kambariui papuošti rinkitės medinę eglutę. 


Sieninė kalėdų eglė. Yra galybė variantų iš ko ir kaip pasigaminti sieninė eglutę. Pavyzdžiui, panaudokite gražius niekučius, dovanėlių papuošimus, kaspinėlius ar lipdukus. Pritvirtinkite juos prie sienos ir štai rezultatas. 


Super minimalistinis kalėdinės eglutės variantas.  


Ekologiška eglutė. Tokį medį galite pasigaminti iš perdirbto stiklo butelių. Ir ekologiška ir orginalu.


Arba panaudokite plastmasinius butelius.


Geležinė eglutė. Nepaisant to, jog geležinė eglutė jau savaime yra išskirtinė, visą dėmesį galite nukreipti į nuostabius eglutės papuošimus. 


Organinė ir natūrali idėja eglutei – keli dailūs medžio gabaliukai, gražūs ornamentai ir natūralūs konkorėžių papuošimai. Nepamirškite rankų darbo žvaigždės ant medžio viršūnės. Jeigu norite išvengti krintačių eglės spyglių, spalvotų papuošimų ir kitų rūpesčių – eglutę tiesiog nusipieškite.  Esant norui, kasdieną ji gali būti vis kitokia.  Tobula eglutė visiems knygų mylėtojams. Studentiška eglutės versija. Nesvarbu, kuriame kambaryje nuspręsite pastatyti kalėdinę eglutę – ji puikiai tiks tiek miegamajame, prieškambaryje, virtuvėje ant palangės ar svetainėje ant stalo.  Originalią eglutę galite pasidaryti iš sagų, veltinių, popieriaus ar net makaronų.  

domoplius.lt

domoplius.lt