Kiekvienuose namuose reikia erdvės. Nesvarbu, ar gyvenate vieno kambario bute ar turite erdvę vilą  už miesto, Jūs vistiek siekiate išnaudoti visas namų erdvės, taip jog namai būtų jaukūs ir patogūs gyventi. Namuose yra 11 erdvių, kuriose Jūs praleidžiate daugiausiai laiko ir yra 11 patarimų, kaip maksimaliai padidinti erdvę kiekviename iš jų. Jeigu mąstote, kaip į ankštą vonios kambarį įtalpinti vonios spintelę ar kaip miegamajį paversti darbo kabinetu, šie patarimai kaip tik Jums:

   1. Prieangis: pirmoji vieta namuose, kurioje sutinkami šeimos nariai ir svečiai, turi būti laisva judėti ir manevruoti. Nestatykite suolelių ir staliukų, kurie užima daug vietos, tačiau būtinai turėkite vietą, kurioje galėtumėte tvarkingai sudėti batus, kad nesimėtytų ant grindų prie įėjimo. Vietoje staliuko ant kurio laikote raktus, pirštines ir kitas smulkmenas, pakabinkite atvirą lentyną – ji neužims tiek vietos, o puikiai atliks staliuko funkcijas.

   2. Virtuvė yra labiausiai užimta vieta visuose namuose. Ji turi būti funkcionali, jauki bei turėti pakankamai erdvės patogiai ruošti maistą. Norėdami padidinti erdvę virtuvėje, įsirenkite vertikalius sandėliavimo staliažus, maisto laikymui naudokite stalčius, bei maisto laikymo konteinerius. Nelaikykite maisto ant stalviršių – išimtis gali būti vaisių padėklas ar saldainių vazelė.

   3. Vonios kambarys: pirma vieta, į kurią užsukate ryte ir dažniausiai paskutinė, į kurią užeinate vakare, dažnai būna blogiausiai sutvarkyta. Norėdami sutaupyti erdvės vonios kambaryje, visus daiktus suskirstykite, kam jie yra naudojami ir kada. Bendro naudojimo daiktus galite laikyti atvirose lentynėlėse ar krepšiuose po kriaukle, mažus elektros ir grožio prietaisus galite sudėti už durų, kuomet jie nėra naudojami – taip jie užims mažiau vietos. Nelaikykite jokių drabužių vonios kambaryje – vonioje gali likti tik Jūsų chalatas.

   4. Ar kada pastebėjote, kad Jūsų svetainė ar kambarys kuriame leidžiate laiką su šeima, susijaukia net ir nesistengiant? Šiuose kambariuose vyksta daugiausiai veiksmo: čia renkasi draugai, čia su šeima žiūrite televizorių, čia užkandžiaujate. Norėdami padidinti erdvę šiame kambaryje naudokite daugiafunkcinius baldus: įsigykite kavos staliuką su stalčiais, kuriuose galėtumėte laikyti mažiau naudojamus daiktus ir nelaikyti jų ant stalo. Taip pat puikiai pasitarnautų nedidelė kušetė, kurioje taip pat galėtumėte sudėti dalį daiktų.

   5. Nesvarbu ar Jūsų vaikas dar naujagimis ar jau paauglys, tačiau vaikų kambarys neturi būti skirtas tik miegojimui. Pasistenkite, jog vaiko kambarys būtų suskirstytas į tam tikras zonas: miegojimo, žaidimų ir mokymosi, taip Jūs išlaikysite tvarką ir harmoniją kambaryje.

   6. Kiekvienas miegamasis Jūsų namuose turėtų būti tarsi prieglauda po visų dienos darbų, vieta, kurioje norisi pailsėti ir ryte pabusti žvaliam bei energingam. Norint padidinti erdvę miegamajame pasirūpinkite, kad Jūsų spinta naudojama tinkamai: visus ne sezono drabužius sudėkite į jiems skirtą vietą, tvarkingai sudėliokite visus aksesuarus bei papuošalus. Spintos peržiūra užsiimkite bent 2 kartus per metus.

   7. Daugelis šeimų, namų ofisą naudoja darbui kompiuteriu, apmokant sąskaitas, laikant įvairias darbo knygas bei buhalteriją. Siekiant padidinti darbo kambario erdvę būtinai laikykitės tvarkos ir tvarkingai sudėliokite darbo priemones, naudokitės raštinės reikmenų laikiklius, stalčius, išnaudokite lentynas. Jums patiks, kiek erdvės gali atsirasti Jūsų darbo kambaryje, bei kaip gražiai visai tai gali atrodyti.


   8. Ko gero mažiausiai mylimas kambarys namuose yra skalbimo kambarys, tačiau ir jame galite sukurti papildomos erdvės tinkamai sudėlioję daiktus. Vienas iš geriausių būdų, siekiant padidinti erdvę yra lentynos, kuriose galite laikyti skalbimo miltelius, baliklius ir kitas priemones. Skalbiniams padžiauti skirkite atitinkamą erdvę neišnaudodami viso kambario ploto.

   9. Bendrabučio tipo kambario ar nedidelio namo interjeras neturi tapti iššūkiu. Tiesiog nepaverskite savo namų saugojimo ir sandėliavimo vieta. Pasinaudokite daugiafunkciniais baldais: dviračius laikykite pakabintus ant laikiklių, virš durų įsirenkite knygų lentynas. Knygų lentynos gali būti ir virtuvėje, miegamajame ar net vonios kambaryje.

   10. Neslėpkite šiukšlių garaže: nors daugelis mano, kad garažas skirtas daiktams laikyti, tačiau gerai pagalvokite ar tie daiktai Jums išvis reikalingi ir ar verta juos sandėliuoti. Nelaikykite garaže senų baldų, sulūžusių daiktų, kuriuos kada nors ketiname pataisyti. Geriau garažo erdves išnaudokite tinkamai: laikykite laisvalaikio reikmenis, kelioninį bagažą, vejos pjovimo įrangą ir aišku nepamirškite, kad svarbiausia gažaro paskirtis yra automobilio saugojimas.

   11. Jūsų lauko interjeras turi atspindėti vidaus interjerą: stenkitės laiku nupjauti žolę, tinkamai prižiūrėti gėlynus, nelaikykite nenaudojamų daiktų priešais namus. 

   Pasinaudoję šiais patarimais lengvai padidinsite erdvę namuose neišleisdami begalės pinigų. 

domoplius.lt

domoplius.lt