Turėti savo nuosavą barą, pripildytą taurių gėrimų, tikriausiai svajoja daugelis vyrų. Ir visai nebūtinai tų, kurie linkę padauginti alkoholio. Gėrimų baras sukelia asociacijas, susijusias su geromis emocijomis - vakarėliais, susitikimu su draugais, sportu, linksmais pokalbiais ar romantiškais vakarais prie vyno taurės su antra puse.


Juk smagu turėti nuosavą erdvę, kurioje būtų galima maišyti kokteilius, stovėtų gėrimų šaldytuvas su ledukais, skambėtų gera muzika ir draugų juokas. Pagal galimybes, tai gali būti atskira patalpa ar kelios lentynos su vyno buteliais ir taurėmis. Planuojant baro erdvę, svarbu atsižvelgti į savo poreikius ir galimybes - ar baras bus naudojamas tik keliems vyno buteliams laikyti ar bus nuolat rengiami kokteilių vakarėliai ir susitikimai su draugais. Pirmuoju atveju galbūt užteks lentynos ar dailaus butelių stovo, o antruoju neišsiversite be atskiros baro zonos, kur reikės sutalpinti skirtingų rūšių gėrimus, įvairias taures ir bokalus, inventorių reikalingą kokteiliams maišyti, šiaudelius, ledukų formeles ir pan.


Baras atskiroje patalpoje

Jei turite pakankamai ploto - įsirenkite baro zoną atskiroje patalpoje – pvz. rūsyje, palėpėje ar pan. Ši patalpa gali tapti namų laisvalaikio centru, kuriame galima rengti vakarėlius, žiūrėti sporto renginius ar filmus, klausytis muzikos, žaisti stalo žaidimus ir pan.


Projektuodami baro patalpą parinkite prie bendro namų interjero derantį stilių. Jei namuose vyrauja minimalizmas ar modernus stilius, ir baro erdvei rinkitės atitinkamus baldus, stiklo elementus. Siekdami efekto modernioje aplinkoje pasirūpinkite specialiu baro erdvės apšvietimu. Jį įmontuokite lentynose, kur laikote butelius ir taures, po baro stalu.Na, o jei patinka klasika ar kantri stilius – apdailai naudokite medį, įrenkite masyvų stalą, baro kėdes - bus patogu kartu su draugais degustuoti užkandžius ar gėrimus. Įrenkite patogų darbastalį su kriaukle. Sumontuokite patogias lentynas reikalingai įrangai, įrenkite dekoratyvias spinteles gėrimams bei taurėms laikyti.


Siekdami sukurti žaismingesnę aplinką - padėkite lentelių su šmaikčiais užrašais, pakabinkite plakatų, vėliavėlių. Arba pakabinkite juodais dažais nudažytą lentą, ant kurios galėsite kreida rašyti vakarėlio gėrimų meniu ir pan.

Namų baras virtuvėje

Šiais laikais, kai virtuvė ir svetainė dažnai būna suprojektuojama vienoje erdvėje, patogu baro zonai skirti vietos virtuvėje. Didelis privalumas tas, kad visi patogumai po ranka - kriauklė, šaldytuvas su kameroje sušaldytais ledukais, vieta susidėti reikalingus įrankius ir indus. Projektuojant virtuvės išdėstymą baro zoną reikėtų numatyti iš anksto. 


Jei virtuvėje pakankamai erdvės, barą gali atstoti patalpos centre sumontuota paaukštinta „virtuvės sala“ su baro kėdėmis. Kitas variantas  - įrengti baro tipo stalą, kuris vizualiai atskirtų virtuvę  nuo svetainės ir tuo pačiu būtų sukurta bendravimo zona. Patogumo dėlei baro stalą geriausia projektuoti šalia kriauklės.Stilingai atrodo sienelės – butelių talpyklos, kurios tuo pačiu gali atlikti ir pertvaros vaidmenį.  Dar originaliau atrodys jei tokioje sienelėje suprojektuosite specialų apšvietimą, vakare bus sukuriama ypatinga atmosfera.


Namų baras nišoje 

Jei virtuvėje, svetainėje ar kitoje vietoje yra niša - galite ją išnaudoti namų baro įrengimui. Čia galima įmontuoti nedidelį šaldytuvą ir reikalingą inventorių, dekoratyvią butelių talpyklą, lentynas taurėms. Jei niša matoma iš svetainės ar kitų kambarių, parinkite derantį baro apipavidalinimą. Jei gaminsite atskirus baro baldus - jie pagal stilių ir spalvas turėtų derėti prie  bendro interjero.

Jei  nenorite išryškinti  baro erdvės, ją galite paslėpti už uždaromų,  stumdomų durų ar dekoratyvios širmos.


Baras po laiptais

Gyvenantiems name vertėtų pasvarstyti apie namų baro įkurdinimą po laiptais, ypač jei jie suprojektuoti namo centre, matomi iš svetainės. Laiptų pakopos savaime nulemia nestandartinį projektą, tačiau būtent dėl to baras atrodys originaliai ir savitai, be to bus efektyviai išnaudota tuščia erdvė, kuri paprastai būna tamsoka.


Seno baldo pritaikymas barui

Jei norite turėti originalų, savito stiliaus barą  -  pabandykite suprojektuoti jį iš seno baldo – spintos,  sekcijos, komodos, stalo, siuvimo mašinos ar pan. Jei tinkamų baldų neturite - pasidairykite sendaikčių turguje. Pasitelkus kūrybiškumą, galima susikurti stilingą ir unikalią baro erdvę ir atitinkamai dekoravus pritaikyti ją savo namuose.Taip pat efektingai atrodys, jei ant sienos prikabinsite skirtingų lentynų kompoziciją. Jose pritaikę įvairias pertvaras ir skyrelius – turėsite puikias butelių ir taurių talpyklas, kurios suteiks aplinkai dinamiškumo. 


Baras – stumdomas staliukas

Neturint pakankamai vietos atskirai baro zonai, nebloga išeitis - mobilus nedidelis staliukas su ratukais, kurio apačioje galima sudėti gėrimų butelius, o viršuje taures ir kitus reikalingus reikmenis. Tokie staliukai patogūs ir stilingai atrodo, be to esant reikalui galima nustumti į kitą vietą.

Taigi,  turėti nuosavą barą gali kiekvienas. Nesvarbu jo dydis, svarbu, kad ši vieta suteiktų namams papildomo žavesio ir teiktų  malonių emocijų.                                       

domoplius.lt

domoplius.lt