Kuriant namų interjerą svarbu galvoti apie būsto visumą. Tikslas – visame būste išlaikyti bendrą stilių tiek formuojant erdves, tiek žaidžiant linijomis, formomis, spalvomis ir tekstūromis.Visi šie elementai turi derėti, vienas kitą papildyti, susilieti į vientisą kompoziciją.

Erdvės: 

Skirstant būstą į atskiras erdves svarbiausia atsižvelgti į jų funkcionalumą ir kasdienius jūsų pačių poreikius. Kadangi plotas yra ribotas, erdves reikia skirstyti protingai, nepaliekant nereikalingos tuštumos, taip pat ir nesuspaudžiant iki nepatogios kišenės. Pavyzdžiui, paprastai daugiausia ploto užima svetainė. Natūralu, nes ten praleidžiame daugiausia laiko, priimame svečius. Miegamasis būna mažesnis. Šalia jo paprastai planuojamas vonios kambarys.Turintiems įprotį neštis darbą namo, vertėtų pagalvoti bent apie nedidelį kampą šiai paskirčiai.

Linijos: 
Kartu su spalvomis linijos kuria bendrą namų nuotaiką. Dažniausiai namuose vyrauja tiesios linijos (vertikalios, horizontalios, įstrižos), rečiau – kreivos, banguotos.
Vertikalios linijos namuose vizualiai suteikia erdvės, “paaukština” lubas ir kuria daugiau formalią nuotaiką. Taip pat jos atsveria horizontalias linijas, kurios dažniausiai vyrauja balduose.
Horizontalios linijos atvirkščiai - tinka kuriantatpalaiduojančią, neformalią nuotaiką. Taip pat oficialiose patalpose jos atsveria ryškiai dominuojančias vertikalias linijas.
Įstrižos linijos pačios savaime tampa akcentais, jos neįprastos ir traukia dėmesį. Tačiau jos labai dažnai ir erzina, todėl įstrižaines specialistai pataria astverti vertikaliomis arba priešingos krypties įstrižainėmis.

Banguotos linijos kuria “minkštumą”, jaukumą. Tačiau jas naudoti reikėtų atsargiai ir apgalvotai, antraip būstas virs saldžiu ir pernelyg moterišku.

Formos: 
Susijungdamos linijos sukuria formas: stačiakampius, kvadratus, trikampius. Banguotos linijos jungiasi į apskritimus ir ovalus. Stačiakampis – pati populiariausia ir dažniausiai namų interjere dominuojanti forma. Trikampiai suteikia stabilumo įspūdį, o banguotos linijos sušvelnina objektų kontūrus.
 
Simetriškai besikartojančios formos, tarsi veidrodžio atspindys, švarios, tiesios, aiškios linijos – visa tai daugiau būdinga tradicinio stiliaus interjerams. Simetrija suteikia tvarkos, balanso ir patogumo įspūdį.
 
Asimetrija dažniau vyrauja modernaus stiliaus interjere, tačiau asimetrija nareiškia chaoso, todėl ją tinkamai sukurti yra labai sunku. Netaisyklingos linijos į patalpą įneša žaismo, judesio.

Taip pat galima objektus išdėstyti įvairiu atstumu aplink kažkokį centre esantį pagrindinį akcentą. Tai - spindulinis išdėstymo būdas, kuris, jeigu išmoningai sukurtas,  interjerą gali paversti labiai įdomiu, išskirtiniu. Galimas ir spiralinis išdėstymo būdas, tačiau šis uždavinys itin sunkus.

Spalvos: 

Nė vienas elementas nesuteikia namams tokio grožio, kaip spalvos. Jos sukuria nuotaiką, gali suteikti šilumos ir atvirkščiai, paversti namus atšiauresniais. Taip pat jos vizualiai didina ir mažina patalpas. Spalvomis net gi galima paslėpti nepatrauklias vietas ar atvirkščiai – sukurti akį traukiančius akcentus. Net paprasčiausi baldai, jeigu jiems parinksite tinkamą spalvą, gali pakeisti kambario veidą.

Medžiagos: 

Renkantis namų dekorą, medžiagos vaidina kone svarbiausią vaidmenį. Vizualiai tekstūra gali sukurti švelnumo, minkštumo ar grubumo, šiurkštumo įspūdį. Siekiant išlaikyti ar sustiprinti jaukių namų nuotaiką, renkamės sunkias, storas medžiagas. Lengvos, blizgios medžiagos, tokios kaip šilkas, moira, kartūnas ar šilko pakaitalai patalpai suteikia oficialumo. Tinkamai suderinus skirtingos faktūros medžiagas galima sukurti įdomių, akį traukiančių akcentų, jei tai, žinoma, ne dramatiški kontrastai, kurių geriau atsisakyti.

Akcentai: 
Kad interjeras netaptų nuobodus, reikėtų sukurti parindinį, dominuojantį kambario akcentą, kuris trauktų lankytojų dėmesį ir priverstų ties juo sustoti ilgiau. Tačiau jokiu būdu akcentas neturi tapti šokiruojančiu. Jis turi derėti su aplinka savo spalva , forma, stiliumi. Didesnėse erdvėse tokiu akcentu dažnai paverčiamas židinys, tačiau juo puikiai gali tapti ir įdomesni baldai, ryškus aksesuaras ar meno kūrinys.
domoplius.lt

domoplius.lt