Kiek egzistuoja interjero stilių – neverta net pradėti skaičiuoti. Jų – begalybė: minimalistinis, modernus, klasikinis, retro, skandinaviškas, japoniškas, kaimiškas ir tt. Renkantis savo namų interjero stilių juos visus reikia mesti iš galvos, nes grynas stilius gali egzistuoti tik žurnalų puslapiuose. 

„Negalima padaryti vieno stiliaus, nes žmonės naudojasi šiuolaikine technika, apšvietimo ir šildymo galimybėms , protingomis namų sistemomis. Pavyzdžiui, norint įsirengti namus grynai klasikiniu stiliumi, reikėtų grįžti į XVIII a. ir namuose neturėti nei radijo, nei televizijos, nei mobiliųjų telefonų, nei kompiuterių. Nekepsi gi krosnyje, rūbų irgi niekas nebenori skalbti rankomis. Grynumas, norint išgauti senovę,  yra fikcija.  Įsirenginėjant namus ultra moderniu stiliumi  dažniausiai irgi baigiasi tuo, kad žmogus pasigenda šilumos, todėl  nueina į antikvariatą ir nusiperka seną kavamalę”, -  rodo architekto Artūro Imbraso patirtis. 

Pasirinkus patinkantį interjero stilių nereiškia, kad visi elementai namuose bus tik klasikiniai ar modernūs. To net siekti neverta. Į klasikinį interjerą puikiausiai įkomponuojamas šiuolaikinis kompiuteris. Juo labiau, kad neskaičiuojantys pinigų, šiandien gali įsigyti kompiuterį prabangaus medžio karkasu. Moderniame interjere savo vietą gali rasti fortepijonas, senovinė močiutės skrynia ar retro stiliaus šviestuvas. 

„Viskas priklauso nuo to, kaip kiekvienas įsivaizduoja, kokioje erdvėje jis geriausiai jaučiasi. Yra žmonių, kurie nori gyventi japoniškame stiliuje ir jie patenkinti tuo. Tačiau mes tokių sutikome gal vieną du. Ir visgi tai ne ultra modernus, bet modernus, šiuolaikinis stilius. Mes jį vadiname šiltu modernu, kuriame naudojamos šiltos medžiagos, bet vyrauja taisyklingos formos, tiesios linijos. O tokio užsakovo, kuris norėtų namų vien su betoninėmis sienomis ir nerūdijančio metalo apdaila – dar nebuvo. Neįsivaizduoju, kas sau Lietuvoje galėtų leisti turėti visiškai minimalistinį interjerą“, - sako architektė Asta Imbrasienė. 

„Tiesa,  girdėjome kauniečių kolegų atsiliepimus, kurie sukūrė minimalistinį interjerą“, - įsiterpia A.Imbrasas. „ Kenčia jų klientas, bet užsispyrusiai kenčia. Jis pasidarė tokį interjerą ir dabar tarsi yra išprievartautas gyventi sterilioje erdvėje. Įsivaizduokite, turite draugų nuotrauką, norite ją pasikabinti, bet jau negalima, nes sugadinsite interjerą. Atsiranda vidinis prieštaravimas. Todėl tie ekstra švarūs interjerai daugiau skirti žurnalams, o ne žmogui gyventi. Jeigu šiandien galima apsisiausti močiutės skara, tuo pačiu metu rankoje laikyti iphon‘ą ir jaustis visiškai gerai, tokia pati eklektika galima ir namuose.  Juo labiau, kad šiandien tokia pasirinkimo galimybė“, - pataria architektai.

Pagrindinė taisyklė kuriant interjero stilių: pasirinkti vieną vyraujančią temą ir ją išlaikyti visuose namuose. Vardan harmonijos. Sienų apdaila, durys, rankenos, šviestuvai, visos apdailos medžiagos turi būti vieningos. Kitokios stiliaus elementai gali būti tik akcentais, suteikiančiais šilumos, jaukumo. Nebent esate visiškai tikri, kad gerai jausitės valgydami ultramodernioje virtuvėje, o ilsėtis mielai keliausite į sunkų, šilkiniais tapetais muštą klasikinį miegamąjį. 

domoplius.lt

domoplius.lt