Lietuvoje be konkurencijos vyrauja klasika ir modernas, tik jie gerokai sulietuvinti. O ir patys stiliai nėra gryni, vadovėliniai. Kai devynis mėnesius lauke niūriu, vargu kuris iš mūsų norės plieninio moderno arba sunkios tamsios klasikos.

Visgi architektai pastebi, kad klasikinį stilių labiau mėgsta vyresnio amžiaus ir dideles pajamas turintys lietuviai. Nes kuriant tikrą klasika renkamasi tik rankomis gamintus įmantrios puošybos baldus, naudojamos tik natūralios, kokybiškos medžiagos: prabangus medis, akmuo. 

Šiltą moderną dažniau renkasi jaunesni gyventojai. Jų namuose vyrauja taisyklingos griežtos formos, naudojamos šiuolaikinės medžiagos, tačiau šilumos įneša šiltos spalvos, tapetai, kilimai, užuolaidos, augalai, įmantresni dekoro elementai.

„Ne tik lietuviai bado sušildyti modernų interjerą. Įrenginėjome modernius namus baltarusiams, vis tiek pirkome jiems senovinį  laikrodį, tapetą su senoviniu Vilniaus vaizdu. Be to, jie prisidėjo krūvą augalų, kuriais tą namą jie bando sušildyti. Normalu, nes žmogus grįžta namo, jis nori šilumos“, -  sako architektas Artūras Imbrasas. 

Ir šalia šių stilių Lietuvoje egzistuoja dar tarpinis variantas – Provanso mylėtojai. O iš tiesų tai - taip pat klasika, tik gerokai lengvesnė. Ir absoliučiai lietuviška. Čia nepamatysime grubiai dažytų sienų su teptuko paliktais rėžiais, sendinto medžio elementų ar apsilaupiusių dažų.

„Provansas yra kaimas, kantri, tik prancūzų stiliumi, grubiai tariant. Jis labiau subtilus, labiau išieškotas. Čia naudojamos paprastos, bet natūralios medžiagos. Bet lietuviškas Provansas labai perfekcionistiškas.  Mūsiškiai nori lygiai nudažytų paviršių. Ir ne dėl kainos, nes galima už panašią kainą pagaminti, suvaidinti, iš tos lentos padaryti, kad ji atrodytų kaip dviejų šimtų metų senumo. Bet šito lietuviai nenori. Ir tai nėra blogai. Provanso stiliaus namuose gali būti sienos dažytos, o gali būti ir tapetuojamos sunkiais šilkiniais tapetais. Ribų nėra“, - pabrėžia architektas.

domoplius.lt

domoplius.lt