Tradiciškai kiekvienais metais laukdami Šv. Kalėdų namuose puošiame eglutę. Vieni  perka gyvas eglutes, kiti prioritetą teikia dirbtinėms. Jas kasmet puošiame mėgstamais žaisliukais, girliandomis, meduoliais. Tačiau atrodo, kad norint į  namus prisikviesti šventes, vien eglutės nepakanka, norisi kažko daugiau?


Siekiant sukurti šventinę atmosferą namuose, galime patys nesunkiai pasigaminti šventinių dekoracijų, kurios padės su džiaugsmu laukti švenčių. Štai keletas paprastų idėjų Jūsų namams:

1. Kvepiantys kalėdiniai apelsinai

Didžiąsias žiemos šventes sunku įsivaizduoti be mandarinų ir apelsinų kvapo. Šie vaisiai ne tik skanūs, bet ir labai tinka šventiškam namų puošimui. Šventinių dekoracijų iš vaisių pasigaminti labai paprasta - sudėkite apelsinus į dailią lėkštę, į juos susmaigstykite džiovintus gvazdikėlius pagal norimus raštus. Kad būtų šventiškiau, papuoškite gražiu kaspinėliu, juostele. Sukursite gražią kompoziciją, jei šalia padėsite konkorėžių, kaspinėliu perrištų cinamono lazdelių, meduolių, dekoratyvių žvakučių.


2. Džiovintos apelsinų riekelės

Labai dailiai ir šventiškai atrodo džiovintos apelsinų riekelės. Norėdami jų pasiruošti, apelsinus supjaustykite labai plonomis riekelėmis ir džiovinkite prie radiatoriaus, specialioje džiovyklėje arba atviroje orkaitėje ant grotelių (160-180 oC). Tokiu būdu galima pasiruošti ir citrinų ar laimų riekelių. Džiovintos riekėlės - universalus dekoro elementas, jomis puoškite stalą, kabinkite ant eglutės, dekoruokite vainikus, verkite girliandas, ar kabinkite po vieną ant gražios juostelės. 


3. Šviečiantys lempučių žibintai

Esame įpratę šviečiančiomis lempučių girliandomis dekoruoti eglutę, bet šįkart galime padaryti netradiciškai. Labai gražiai šviečiančios girliandos atrodo stikliniuose žibintuose, o jei tokių neturite, tam puikiai tiks ir kiti namie turimi stikliniai indai- vazos, ąsočiai, ar paprasčiausi stiklainiai. Jauki, pro stiklą skleidžiama, lempučių šviesa vakarais sukurs šventinę romantišką atmosferą.


4. Kalėdinis meduolių namelis

Jeigu mėgstate sukiotis virtuvėje ir išbandyti naujus patiekalus, galbūt šiemet nuspręsite iškepti kalėdinį meduolių namelį. Tai bus ypatinga Jūsų namų puošmena, pastatykite jį garbingoje matomoje vietoje, šventiškai dekoruokite ir iškart namus apgaubs pasakos atmosfera. Iš likusios tešlos išsikepkite forminių sausainių, kurie pakabinti ant dailios virvelės, taps puikiais eglutės žaisliukais ar gražios girliandos elementais.


5. Spalvoti kankorėžiai

Netikėtai ir žaismingai atrodys, jei kankorėžius apvyniosite spalvotais siūlais. Tam puikiai galėsite panaudoti siūlų likučius. Taip „aprengtus“  kankorėžius sudėkite į dailų indą, arba pakabinę ant virvutės puoškite eglutę.


6. Dekoracijos iš makaronų

Paprasčiausi makaronai gali virsti gražu ir netikėtu šventinio dekoro elementu. Jų pasigaminti visai nesudėtinga, o tokia kūryba tikrai patiks ir vaikams. Norimos formos (ypač tinka vamzdeliai, kaspinėliai, žiedeliai) makaronus nupurškite blizgiais aukso ar sidabro spalvos dažais, sutvirtinkite vielutėmis ar karštais klijais ir pakabinkite ant gražios virvelės.


7. Riešutai stiklininiuose induose

Riešutai  - dar vienas kalėdų skanėstas, puikiai praversiantis namų puošimui. Tiesiog suberkite graikinių, lazdyno ar kitokių riešutų į dailią vazą, ar kitokį stiklinį indą. Galite padėti keletą arbatinių žvakučių tarp jų - bus puiki jaukią šviesą skleidžianti žvakidė. Taip pat analogišku būdu šventinėms dekoracijoms galite panaudoti kankorėžius, kavos pupeles, vyno kamčius. O jei norite daugiau šventinio blizgesio- į stiklinį indą sudėkite įvairių spalvų mažus eglutės žaisliukusRiešutai  - dar vienas kalėdų skanėstas, puikiai praversiantis namų puošimui. Tiesiog suberkite graikinių, lazdyno ar kitokių riešutų į dailią vazą, ar kitokį stiklinį indą. Galite padėti keletą arbatinių žvakučių tarp jų - bus puiki jaukią šviesą skleidžianti žvakidė. Taip pat analogišku būdu šventinėms dekoracijoms galite panaudoti kankorėžius, kavos pupeles, vyno kamčius. O jei norite daugiau šventinio blizgesio- į stiklinį indą sudėkite įvairių spalvų mažus eglutės žaisliukus.


8. Dekoracijos iš eglutės šakelių

Bepuošiant eglutę liko įvairių nedidelių šakelių? Jų neišmeskite, o panaudokite šventinėms namų dekoracijoms kurti. Papuoškite jomis stalą, žvakides, dekoruokite girliandas, vainikus.


9. Snaigių girliandos ant lango

Gal už lango ir nesniga, bet baltai žiemišką atmosferą sukurti galite snaigių girliandų pagalba. Iš paprasto balto popieriaus iškirpkite įvairaus dydžio ir norimo rašto snaiges ir suverkite jas ant dailaus balto siūlo. Sukabinkite tokias kelias vertikalias baltas girliandas greta ant lango rėmo ar užuolaidų karnizo ir šie žiemiški lengvi karpiniai taps gražia šventine detale.


10. Gražiai supakuotos dovanėles

Skirkite dėmesio dovanų pakavimui. Su meile ir dėmesiu jaukiai supakuotos dovanėlės pradžiugins Jūsų artimuosius ir daug kartų pranoks tradicinį blizgų popierių ir ryškius kaspinus. Dovanėlių pakavimui galite naudoti nebrangų maisto produktams vynioti skirtą neutralios spalvos popierių, ir išradingai papuošti jau anksčiau minėtais dekoro elementais – džiovintomis apelsinų riekelėmis, eglutės šakelėmis, konkorėžiais, riešutais, kavos pupelėmis, makaronais ir pan. Norėdami juos stipriai pritvirtinti, pasinaudokite karštų klijų pistoletu.


11. Netradicinis Advento kalendorius

Belaukiant didžiųjų metų švenčių, mėgstam skaičiuoti iki jų likusias dienas, tam pagelbsti Advento kalendorius. Įprastus ir jau šiek tiek pabodusius prekybos centruose pirktus šokoladinius kalendorius galime pakeisti savo pačių pagamintais. Paskirkite tam kurį darbo dienos vakarą ar porą valandų savaitgalį ir  tokio savo šeimos šventinio kalendoriaus gamyba suteiks daug džiaugsmo ir Jums ir vaikams. Idėjų kaip pasigaminti kalendorių yra daugybė, tik apsidairykite po savo namus. Paprastas pavyzdys - popieriumi dekoruokite stiklainiukus, skardines ar vienkartinius indus, „aprenkite“  juos šventiškai. O kiekvienos dienos indelyje tegul slepiasi mažas siurprizas - jauki smulkmenėlė, lapelis su palinkėjimais šeimos nariams.

domoplius.lt

domoplius.lt