Linijos ir dryžiai interjere yra labai paprastas, bet kartu ir sudėtingas dekaravimo būdas. Įvairūs juostų ir linijų panaudojimo būdai Jūsų namuose gali suteikti jiems išskirtinumo ir žaismingumo. Nesvarbu, ar panaudosite juos užuolaidose ar mažose pagalvėlėse padėtose ant sofos, dryžiai iškart patrauks dėmesį ir taps kambario centru, todėl dekoruodami jais namus, turite būti atsargūs ir dėmesingi. 

Tiesiomis linijomis dažniausias paremtas yra klasikinis stilius. Jame naudojami dryžuoti sienų apmušalai su vertikaliomis juostomis, kurios vizualiai padidina patalpų aukštį. Tačiau galimas ir atvirkštinis variantas, kuomet netinkamai parinkus tapetų linijų pločius ir atspalvius kambario erdvė optiškai „sumažėja“. 

Pasirinkus horizontalius dryžius sienos vizualiai atrodys ilgesnės ir kambarys „neteks“ aukščio. Dažniausiai horizontalios linijos naudojamos tuomet, kai sienose norima atskirti skirtingas tekstūras, pavyzdžiui, medines plokštes ir sienų apmušalus.

Įvairios linijų kombinacijos puikiai tinka miegamajame. Skirtingų juostų patalynė, dryžuotos užuolaidos ar stalinė lempa gali puikiai derėti tarpusavyje, todėl išbandykite skirtingai dryžuotas tekstūras. Siekdami maksimalaus poveikio, dryžuotus tapetus derinkite su dryžuotais raštais ant grindų.  

Jeigu visas namų interjeras ramus ir neutralių spalvų, pasirinkite išraiškingas dryžuotas grindis, kurios įneš žaismingumo ir modernumo. 

Norėdami sukurti erdvesnio prieškambario efektą, grindų dangą rinkitės intensyviai dryžuotą, tačiau neypatingai ryškių spalvų, nes kuo ryškesnės spalvos, tuo erdvė atrodo mažesnė.  

Interjere naudojant baldus su tiesiomis juostomis, smarkiai apribojama kambario erdvė, dažnai būna sunku tarpusavyje suderinti ir apjungti visus kambario elementus, tačiau įdomų efektą galima išgauti minkštų baldų audiniui ar tapetams pasirinkus plonas dvigubas juosteles, kurių spalva yra vienu tonu tamsesnė už pagrindą. Stovint per ištiestos rankos atstumą tokios juostelės aiškiai matysis, o žiūrint iš tolo jos susilies ir pakeis bendrą atspalvį.

domoplius.lt

domoplius.lt