Visuomet atrodo, kad kuo mažesni namai, tuo juos sunkiau jaukiai įrengti. Netiesa. Didelės erdvės apstatymas taip pat  reikalauja visų pirma žinių, tiek pat daug laiko ir pastangų. O tikslas abiejų vienodas: namai turi būti jaukūs, įdomūs ir patogūs.

Įrenginėjant didelio ploto namus pirmiausia verta atsižvelgti į proporcijas. Jei kambario plotas didelis, kažin ar verta jo lubas kelti labai aukštai. Vien dėl to ta patalpa taps šalta, atgrasi ir nejauki. Tinkamas sprendimas – viduje matomi tamsūs lubų balkiai. Jie vizualiai žemina lubas. Kaip ir žemyn nuleisti šviestuvai, sietynai. Šviesos šaltinį atitolinę nuo lubų namus paversite jaukesniais.

Baldus derėtų komponuoti kambario centre. Taip žvilgsnis sufokusuojamas į vieną vietą. Čia labai tinka klasikinio interjero taisyklė – baldus statyti simetriškai apie vieną centrinį objektą. Taip sukuriamas tvarkos ir stabilumo įspūdis. Svarbu nesukaišioti baldų ar dekoro elementų patalpos kampuose, nes taip tik išbalansuosite erdvę.

Be to verta rinktis didelių gabaritų baldus, kad šie užimtų kaip įmanoma daugiau grindų ploto. Kuo jo matysis mažiau, tuo patalpa atrodys mažesnė ir jaukesnė. Tinka didelės minkštos sofos, visu perimetru ant grindų stovintis stalas, bekojai pufai, foteliai. Mažyčiai grakštūs baldai jūsų dideliame kambaryje atrodys tarsi ištraukti iš lėlių namo.

Ypač tinka minkšti, dideli, raštuoti kilimai, kurie ne tik vizualiai užima erdvę, bet ir sugeria garsą. Aidinčios didelės patalpos tinka tik siaubo filmams. Tokį patį jaukumo efektą suteikia minkštos, sunkios, ryškiais raštais puoštos užuolaidos. Jos gali užimti netgi didesnį plotą nei langas.

Dideles erdves geriau puošti šiltomis ryškiomis spalvomis, jeigu tik šios jūsų neerzina. Ryškios ir tamsios spalvos sugeria šviesą ir vizualiai mažina patalpą, tad ši atrodo jaukesnė. Pavyzdžiui, tamsių šiltų atspalvių lubos vizualiai tarsi priartėja prie grindų. Tuo tarpu šviesios spalvos jūsų ir taip jau didelę erdvę dar labiau praplės ir padarys atšiauresne. Tačiau, jei viena raudonai ar oranžine spalva nudažyta siena jums atrodo per daug dramatiška, galima rinktis ryškius mažesnius dekoro elementus: užuolaidas, sofų pagalvėles, kilimą ar toršerą.

Raštais, kaip ir spalvomis, labai lengva prisivilioti jaukumą. Ypač tinka ryškūs, stambūs raštai, kurie tarsi užpildo didelės erdvės tuštumą. Tačiau svarbu su šiais nepersistengti. Geriausi rezultatai pasiekiami, kai ryškūs, stambūs raštai nugula ant vienos ar dviejų kambario sienų. Jie įneša į patalpą gyvumo, žaismo, užpildo tuštumą, tačiau harmoningai susilieja su pastelinėmis likusiomis sienomis. Taip sukuriama pusiausvyra ir trokštamas jaukumas.

Smulkių raštų didelėse erdvėse geriau nenaudoti, nes jie paskęsta plote, o jeigu jų labai daug – šie atvirkščiai, vizualiai nesukuria stabilumo, o įneša tik nervingumą.

Plačiais dryžiais puoštos sienos, užuolaidos, pagalvėlės, baldų raštai gali būti puikus sprendimas. Tik šiukštu nesirinkite vertikalių dryžių, nes šie didins erdvę, kurios jūs ir taip turite per akis. Horizontalios linijos čia tinka labiau.

Žaisdami medžiagų tekstūra, kaip ir raštais, galite namus paversti jaukesniais. Erdviose patalpose tinka šiurkščių, minkštų, grublėtų paviršių audiniai ar apdailos medžiagos. Patartina vengti lygių, sterilių, ypač blizgių paviršių, kurie atspindi šviesą ir didina patalpas.

Ir, be abejo, didelėse erdvėse verta kabinti ryškius, žaismingus paveikslus, eksponuoti šeimos nuotraukas, įrėmintas sunkiuose, gausiai dekoruotuose rėmuose, įkurdinti keletą masyvesnių augalų, pamerktų gausiai puoštose vazose, pastatyti įmantresnių linijų ir formų aksesuarų.

domoplius.lt

domoplius.lt