Šiuolaikiniam žmogui namai yra ne tik poilsio vieta. Dažnai juose tvarkomi ir darbiniai, šeimos finansiniai ar organizaciniai reikalai, vyksta kūrybiniai procesai. Sparčiai tobulėjančios technologijos daliai žmonių leidžia namuose nuotoliniu būdu atlikti ir tiesioginį darbą. Todėl svarbu, kokią darbo aplinką susikursime.

Darbinei ir kūrybinei veiklai daug įtakos turi tinkamas darbo erdvės organizavimas. Žinoma, daug paprasčiau pritaikyti darbo reikmėms erdvaus namo kambarį, o norint tai padaryti nedideliame bute, reikia atsižvelgti į tam tikras papildomas aplinkybes. Pirmiausia pasidalinsime keletu bendrų patarimų, kaip sukurti jaukią darbo vietą namuose, ir joje išlaikyti produktyvią, darbingą ir kūrybišką aplinką:

• Atskirkite darbo erdvę nuo kitų zonų. Tai svarbus psichologinis aspektas, norint susikaupti protiniam ar kūrybiniam darbui. Svarbu, kad darbo aplinkoje būtų kuo mažiau blaškančių dėmesį dalykų (pvz. televizorius, užkandžiai, žaidimai).

• Pasirūpinkite geru apšvietimu. Žinoma, mūsų sveikatai geriausia yra natūrali šviesa, todėl darbo erdvę rekomenduojama įsirengti tame kambaryje arba toje patalpos dalyje, kur patenka daugiau saulės šviesos. Kai tokios galimybės nėra, svarbu, kad  darbo vietoje būtų sukurtas tinkamas dirbtinis apšvietimas.

• Įsigykite gerą kėdę. Didžiąją dalį laiko darbo erdvėje praleidžiame sėdėdami, todėl vienas iš prioritetinių dalykų - kokybiška ir patogaus dizaino kėdė. Ergonomiška darbo kėdė leidžia dirbti patogiai ilgą laiką, padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną, sumažinti krūvį, tenkantį stuburui ir išvengti nugaros skausmo.

• Sukurkite tvarkingą aplinką, tinkamą protinei veiklai. Sakoma, kad netvarkingas, daiktais ir dokumentais apkrautas stalas sujaukia mintis, o prastai organizuota darbo aplinka gali blokuoti naujų idėjų ir kūrybinių sprendimų atsiradimą. Todėl svarbu užtikrinti tvarkingą ir švarią darbo vietą. Siekiant įvesti daugiau organizacijos ir tvarkos darbo vietoje, rekomenduojame įsirengti talpias lentynas, pastatyti spinteles su stalčiais, naudoti dokumentų aplankus, daiktų dėžes. Stalą palikite neapkrautą, o šalia jo pakabinkite lentą, kur galėsite priklijuoti svarbius užrašų lapelius.

• Pasirinkite tinkamą spalvinę aplinką. Mados tendencijos keičiasi ir interjero specialistai diskutuoja dėl tinkamiausių spalvų darbo kambariui pasirinkimo. Kelios dažniausiai rekomenduojamos spalvos: 

MėlynaTeigiama, kad vėsūs mėlyni atspalviai padeda susikaupti.

Žalia. Ši spalva artimiausia gamtai, ji labiausiai tinka akims, veikia raminančiai, padeda palaikyti teigiamą energiją.

Pilka. Tai yra neutrali, tinkama fonui, spalva, ji neblaško dėmesio.

Akivaizdu, kad kuriant individualią erdvę, geriausia spalvas pasirinkti pagal savo skonį, charakterio ypatybes. Patariame pasirinkti tokią spalvą, kuri neskatinantų pernelyg atsipalaiduoti, bet padėtų sukurti jaukią atmosferą, nuteikiančią darbui.

Tiesa, rekomenduojama vengti labai ryškių spalvų sienų apdailai, nes tokia aplinka ilgainiui pradės varginti. Norėdami pagyvinti darbo vietą, išskaidyti monotoniją, geriau pasirinkite mėgstamų ryškių spalvų akcentus, interjero detales. Jas bus nesudėtinga atnaujinti pagal nuotaiką.

Kaip įrengti atskirą darbo kambarį nėra galimybių 

Idealu, jei darbo aplinkai galime skirti visą kambarį name ar erdviame bute. Tuomet belieka pasirinkti patraukliausią interjero variantą.Tačiau skirti atskirą kambarį darbo vietai ne visada yra galimybių. 

Darbo erdvė taip pat sėkmingai gali būti įrengiama nedidelėje nišoje, palėpėje ar po laiptais. Štai keletas pavyzdžių:

Vis dėlto dažniausiai pasitaikantis variantas, kai darbo vietai paskiriama nedidelė zona bendro gyvenamojo ar miegamojo kambario dalyje. Šiais laikas stacionarius kompiuterius keičia mažesni, nešiojami įrenginiai, todėl darbo erdvę galima sutalpinti į kelis kvadratinius metrus. Svarbu tinkamai suderinti skirtingos paskirties funkcines zonas. Siekiant bendroje aplinkoje atskirti darbo erdvę, galima naudoti įvairias lentynas, širmas. 

domoplius.lt

domoplius.lt