Nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje aktyvėja ne tik sostinėje, tačiau ir kituose miestuose. Pastaruoju metu nekilnojamojo turto specialistų akiratyje atsidūrė Kaunas.

Parduodamų butų pasiūla, lyginant šių metų rugsėjį su praėjusiu metų tuo pačiu laikotarpiu, Kaune išaugo 51 proc., rodo nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenys. Labiausiai padaugėjo 1 kambario butų – jų skaičius išaugo 66 proc.

„Skaičiuojama, kad per metus būsto kainos Kaune pakilo apie 8–12 proc. Šiuo metu vidutinė 1 kambario buto kaina, neatsižvelgiant į daugiabučio statybos metus, yra apie 26,5 tūkst. eurų, 2 kambarių – 54,4 tūkst. eurų“, – sako Ieva Basokė, skelbimų portalo Domoplius.lt vadovė. 

Pavyzdžiui, Šilainiuose 36 kv. m butas 1989 m. monolitiniame 13 aukštų name parduodamas už 29,9 tūkst. eurų. Skelbime rašoma, kad bute sudėti plastikiniai langai, šarvo tipo durys, svetainės grindys – parketas, virtuvėje, vonioje bei koridoriuje – plytelės.

Jeigu domintų butas Kauno centre, tuomet tektų paieškoti daugiau lėšų. 33 kv. m 1 kambario butas Vaidilutės gatvėje, rašoma, kad iki Soboro tik 400 m, parduodamas už 39 tūkst. eurų. Skelbime teigiama, kad prieš metus atliktas buto remontas (lubos, grindys, sienos), nauji baldai, buitinė technika, o prieš trejus metus pakeista elektros instaliacija, santechnika, radiatoriai.

Butas Vilniaus miegajame rajone ar pačiame Kauno centre?

Pasak I. Basokės, net jeigu kainos Kaune ir yra išaugusios, jų niekaip negali lyginti su kainomis sostinėje. Jeigu 1 kambario butas Vilniuje vidutiniškai kainuoja apie 45,1 tūkst. eurų, tai Kaune – beveik 20 tūkst. mažiau, skaičiuoja Domoplius.lt ekspertai.

Konkretūs pavyzdžiai: jei sostinėje 1 kambario butas 1979 m. pastatytame miegamajame Šeškinės rajone parduodamas už 44,7 tūkst. eurų, tai Kaune vieno kambario butą už tokią sumą gali įsigyti pačiame centre, o daugelyje rajonų net gi įpirkti dviejų kambarių butą. 

Itin akivaizdžiai skiriasi Vilniaus ir Kauno vidutinės 2 kambarių butų kainos. 85,8 tūkst. Vilniuje prieų 54,4 tūkst. Kaune. Žinoma, įtakos vidutinei kainai turi didelis sostinėje parduodamų naujų butų skaičius, tačiau bet kokiu atveju kainų skirtumas labai pastebimas.

Suremontuotas 2 kambarių butas pačiame Kauno centre, 1959 m. pastatytame daugiabutyje, parduodamas už beveik 60 tūkst. eurų, o Vilniuje už tokią sumą gali įpirkti nebent būstą pačiame miesto pakraštyje esančiuose Pašilaičiuose.

Skelbimų portalo duomenimis, nors Kaune parduodamų butų pasiūla per metus žymiai išaugo, tačiau Vilniuje jų siūloma įsigyti penkis kartus daugiau.

 

Apie Domoplius.lt

Nekilnojamojo turto skelbimų portale Domoplius.lt, remiantis „GemiusTraffic“ duomenimis, per mėnesį vidutiniškai apsilanko daugiau kaip 390 tūkst. lankytojų. Šiuo metu portale paskelbta daugiau nei 36 tūkst. nekilnojamojo turto objektų, parduodamų už 28,5 mlrd. litų.