Maža erdvė nėra blogai – ji jaukesnė, intymesnė, lengviau suvaldoma ir prižiūrima.

Kad ji taptų patogi, iš ties reikia ilgiau pasukti galvą, sugaišti jūsų brangaus laiko apgalvojant tokio būsto įrengimą iki smulkmenų, bet vėliau mėgausitės funkcionaliais ir  jaukiais namais.

Svarbu laikytis kelių esminių principų, nesistengti savo namuose sutalpinti visų matytų, įmanomų ir įdomių sprendimų. Jūsų namai turi tikti jūsų gyvenimo būdui.

Ir kaip ir visuose pačių tvarkomuose namuose, taip ir jūsiškiuose, reikia numatyti vietos buities  rakandams-pagalvokit, kur laikysit dulkių siurblį, kibirą ir šluotą, kur džiausit skalbinius ir laikysit sportinį ar  kelionių inventorių. Nuostabu, jei yra „tamsusis kambarėlis“ tokiem daiktam, o jei ne ? Tuomet numatykit  erdvesnę ūkinę spintą. Galvokit apie  spintas, lentynas, kurios tarsi susilieja su erdve, maksimaliai išnaudokit aukštį, geriau neapkraukit jų detalėmis ir nereikalingomis linijomis.

Jei mažai gaminat, gal jums nereikia didelės virtuvės su standartine keturviete kaitlente, (juk dažniausiai naudojam  2 kaitveites gaminimui) su didele indaplove ir dvimetriniu šaldytuvu? Gal ir stalo užtektų 2-4 žmonėm, jei neruošit didelių švenčių namuose ? Tuomet atsiras vietos patogiai sofai, foteliui ar sėdmaišiui maloniam vakarojimui, skaitymui.

O jei virtuvė svarbi jūsų gyvenime ir  stalas didelis, prie kurio ilgai bendraujat, galit  dirbti ar užsiimti hobiu –gal neverta turėti didelės sofos, pakaktų ir poros jaukių fotelių, minkšto kilimo ir didelių pagalvių ant grindų ?

Bet kuriuo atveju, rinkitės baldus pagal erdvės mastelį, o ne pagal parduotuvės salę. Geriau rinkitės mažesnio gylio sofą, mažesnio aukščio atramas, baldus ant kojelių. Jei nerandat standartinių tinkamo dydžio baldų, geriau užsakykit pagal savo poreikius.

Nepamirškit ir veidrodžių, blizgių paviršių – jie taip pat gali sužaisti erdvės didinimo vaidmenį – paslėpti sieną, atspindėti langą ar padvigubinti vonios patalpą, praplĖsti koridoriaus erdvę.

Beje, koridorius dažnai lieka pamiršta ir neišnaudota vieta, atliekanti tik rūbinės ir praėjimo vaidmenį. O be reikalo – juk jo sienaS galima panaudoti knygoms, apdovanojimams, kitokioms kolekcijoms eksponuoti. Juo kasdien vaikštot bene dažniausiai,- taip ir koridorius taps jaukenis, ir  jums svarbūs daiktai bus nuolat matomi.

Dar labai  svarbus momentas – šviesa. Vienas šviestuvas kambario vidury nesuteiks tinkamos šviesos reikiamose vietose, taip pat nepadalins erdvių į jaukias zonas ir skirtingus apšvietimo, nuotaikos scenarijus. Apšviestos  sienos, akcentai ant jų, paslėptas pašvietimas į lubas  didins ervę, aukštins lubas.

Mažuose namuose  nesistenkit kiekvieno kambario dažyti skirtingom spalvom, atskirti įvairiausiom grindų dangom – kuo vientisesnis ir tęstinesnis spalvinis sprendimas, tuo erdvesnis jausmas jūsų akims. Pasirinkit vieną-dvi akcentines sienas, nebijokit kai kur ir tamsių spalvų – jos suteikia gylio, besitęsiančios erdvės įspūdį, duoda puikų foną gražiems daiktams išskirti.

Linkiu būti drąsiems, o jei nesiryžtat – interjero dizianeriai gali jums padėti turėti SAVUS jaukius nedidelius namus.     

Vita Puronienė 

+370 686 09109