Neabejotinai, tarp visų pasiekimų buitinės technikos srityje skalbimo mašina užima lyderiaujančias pozicijas. Mūsų mamos ir močiutės lygindamos vaikų auginimo sąlygas nepamiršta pridėti „anais laikais skalbimas būdavo sunkus fizinis darbas, atimantis daugybę laiko“. Šiais laikais pakanka sudėti nešvarius skalbinius, paspausti keletą mygtukų, ir po kurio laiko galime padžiauti juos jau švarius. Tačiau skalbimo mašinos įkomponavimas namuose ne visada yra lengva užduotis, o ypač mažose patalpose. Nepaisant modernių dizaino tendencijų, skalbimo mašina paprastai nėra tas interjero elementas, kurį norėtume akcentuoti savo namuose.

Kur ir kaip įkomponuoti skalbimo mašiną, kad būtų patogu naudotis ir ji taptu vientisa namų interjero dalimi?


Jei gyvenate nuosavame name ar erdviame bute ir yra galimybė - skalbyklai paskirkite atskirą patalpą. Kruopščiai suplanuokite išdėstymą, kad skalbykla būtų funkcionali ir patogi. Čia sutalpinkite skalbimo mašiną, džiovyklę, nešvarių skalbinių dėžę ar kelias, skalbimo reikmenis, skalbinių kabyklą, krepšį švariems drabužiams, lyginimo kampelį, pakabas išlygintiems drabužiams. Patogumo dėlei šioje patalpoje labai praverstų kriauklė, taigi jei yra tokia galimybė - numatykite vietą ir jai. 


Kas pasakė, kad skalbyklos patalpa negali būti stilinga ir jauki kaip ir kiti kambariai? Jei jau tenka dirbti, tegul supa graži ir maloni aplinka, kad čia praleistas laikas būtų malonesnis! 

Skalbyklos sienoms geriausia parinkti šviesius dažus, taip sukursite įspūdį, kad patalpa erdvesnė ir šviesesnė. O gal nuspręsite dalį patalpos išklijuoti dekoratyviais tapetais? Žinoma, geriausia skalbyklą įrengti taip, kad į ją patektų natūrali šviesa. Jei tokios galimybės nėra - pasirūpinkite geru dirbtiniu apšvietimu. Įsigykite keletą dekoratyvių skalbinių krepšių šviesiems ir tamsiems skalbiniams -  jie taps miela skalbyklos interjero detale. Jei mėgstate rankdarbius - pasigaminkite jų patys -  iš medžio, faneros, pintų, megztų iš virvių, siūtų ir t.t. 


Jei atskiros erdvios patalpos skalbyklai nėra, pagalvokite kūrybiškai. Gal galima išnaudoti esamą nišą, ar suprojektuoti atskirą kampelį ir įrengti mini skalbyklą - čia įkurdinti skalbimo mašiną ir reikalingus priedus. Praktiškumo dėlei viską galima paslėpti už durų, o ant jų pritvirtinti lentynėles skalbimo priemonėms ir pan.


Senesnės statybos butuose neretai būdavo suprojektuojami vadinamieji „tamsūs kambariukai“, juos paversti nedidele skalbimo patalpa irgi visai nebloga mintis. Net ir mažutę skalbyklą galima įrengti stilingai ir patogiai.Kai vietos nedaug, pasvarstykite, kaip efektyviai džiovinsite skalbinius. Galite pritaikyti ant sienos pakabinamas išlankstomas ar atlenkiamas skalbinių kabyklas, kurias galima būtų išskleisti tik esant poreikiui, taip būtų sutaupoma vietos.Skalbykla bendroje erdvėje

Jei papildomų atskirų patalpų skalbyklai nėra, skalbimo mašiną teks įkurdinti bendroje erdvėje - vonioje, virtuvėje, koridoriuje ir pan.

Dažniausiai pasitaikantis sprendimas – šį buitinį prietaisą su priedais įkomponuoti vonios kambaryje. Siekiant išgauti estetišką ir vientisą vaizdą, skalbimo mašiną galima sutalpinti po vonios stalviršiu. Taip bent iš dalies bus paslėptas jos „buitiškumas“, o ant stalviršio bus patogu susidėti vonios reikmenis.


Ankštose patalpose siekiant sutaupyti vietos ir kuo geriau suplanuoti erdvę, naudinga išnaudoti vertikalų patalpų aukštį. Geriausias būdas tai padaryti - virš skalbimo mašinos suprojektuoti uždarą spintelę, kurioje galima sudėti visus skalbimo reikmenis.


Norėdami vonioje visiškai paslėpti skalbimo mašiną - suprojektuokite uždaras duris iš tos pačios plokštės, kaip ir vonios baldai. Virš skalbimo mašinos įrenkite erdvias lentynas skalbimo priemonėms, nešvariems skalbiniams ir  pan.

Mažos kvadratūros patalpoms pasiteisinantis variantas - per viršų įkraunama skalbimo mašina. Tokią mašiną galima statyti kampe, nes nereikia palikti vietos durelių atidarymui, o aukščiau esančią erdvę taip pat galima išnaudoti.

Vis tik kai kuriuose butuose vonios kambaryje vietos skalbimo mašinai neužtenka. Jei techninės galimybės leidžia, galima ją įkurdinti ir koridoriuje ar prieškambaryje. Štai pavyzdys, kai sėkmingai priderinus skalbyklos kampelio baldus ir stilių prie bendro interjero, išgaunamas vientisas stilius.


Galbūt nusprendėte savo mašiną įkurdinti virtuvėje, greta kitų virtuvinių prietaisų, indaplovės, orkaitės ir t.t. Jei telpa - įkomponuokite ją po darbastaliu, taip padidinsite darbinę erdvę ir efektyviai bus išnaudotas horizontalus paviršius.


Siekiant, kad skalbimo mašina virtuvėje nebūtų akcentuojama ir „neiškristų iš konteksto“, galima ją paslėpti už durelių.Jei esate nepasirengę investuoti į specialių baldų gamybą, tačiau norite paslėpti skalbimo mašiną - pasiūkite užtraukiamą dekoratyvią užuolaidėlę. Pasirinkite prie bendro interjero derantį audinį.


Dar stilingiau atrodys jei visą skalbimo zoną įkomponavę nišoje, pritvirtinsite nuleidžiamą gražaus audinio romanetę. Susiruošę skalbti, romanetę pakelsite, o nesinaudojant – audinys priduos papildomo jaukumo voniai ar kitai patalpai. 

Na, o jei Jūsų skalbimo mašina įdomaus dizaino ir Jums patinka, tuomet galite ją kaip tik išryškinti ir paversti įdomiu interjero akcentu.Beje, nenusiminkite jei Jūsų skalbimo mašina nebe pirmos jaunystės ir yra tradicinės buitinei technikai būdingos- baltos spalvos. Nesunkiai ją galite atnaujinti ir papuošti patys. Parduotuvėse gausus priklijuojamų lipdukų pasirinkimas - prisiderinkite juos prie bendro stiliaus, ir šis buitinis prietaisas kaipmat įgaus naują išvaizdą.

 

 

 

domoplius.lt

domoplius.lt