Eksponuojamos šeimos nuotraukos suteikia namams individualumo ir  šilumos. Jos sukelia gerų emocijų ir primena svarbius šeimos įvykius - vestuves, krikštynas, augančius vaikus, keliones ir pan. Tik ne visada jos yra eksponuojamos tinkamai, dažniausiai būna sudėtos atsitiktinio dizaino rėmeliuose ir padėtos įvairiuose kampuose arba sudėtos į krūvą atrodo tarsi margas kratinys. Šiais laikais yra daug galimybių ir originalių būdų nuotraukas eksponuoti ant sienų. Parinkus labiausiai Jūsų namų interjerui tinkantį variantą ir kruopščiai suderinus nuotraukas pagal dydžius ir tematiką, siena su šeimos nuotraukų kolekcija gali tapti išskirtine ir stilinga puošmena, kurioje bus užfiksuoti Jūsų prisiminimai. 


Nuotraukų ekspozicijų komponavimo principai

Jei nežinote nuo ko pradėti, vadovaukitės paprastais nuotraukų komponavimo principais, pasirinkite taisyklingas grupavimo formas ir stilistiškai tarpusavyje derančius rėmelius.

Jei turite vienodo dydžio nuotraukas - komponuokite į grupę taip, kad jos kartu sudarytų taisyklingą kvadratą ar stačiakampį. Jei išgausite horizontalią formą, optiškai pailginsite sieną, o vertikalią – tarsi paaukštinsite lubas.


Jei norite daugiau dinamikos - galite pasirinkti skirtingo dydžio nuotraukų rėmus ar tiesiog atspausdinti ant skirtingo dydžio drobės. Nuotraukas dėliokite taip, kad jos taptų tarsi bendros dėlionės detalėmis. Tokiai nuotraukų grupei taip pat patartina rinktis taisyklingas formas. 


Nespalvotų nuotraukų privalumas tas, kad jas lengviau priderinti, jos paprastai gerai atrodo bet kuriame interjere, margumas nevargina akių. Gražiai atrodo atspaustos ant drobės ir sukabintos greta be rėmų. Kad kompozicija atrodytų gyvesnė - galite pasirinkti prie interjero derančius vienos ryškesnės spalvos arba skirtingų spalvų vienodo stiliaus rėmelius.O jei Jums labiau patinka spalvotos nuotraukos, bet norite išvengti per didelio margumyno -  pasirinkite vienodus neutralaus kolorito rėmelius ar didelį rėmą, kuriame sukomponuokite nuotraukas.


Jei turite sukaupę skirtingų rėmelių kolekciją, nesudėtingai galite patys sukurti iš jų stilingą vintažinę ekspoziciją. Pritvirtinkite kabliukus, kad galėtumėte rėmelius kabinti ant sienos. Pasirinkite norimos spalvos purškiamus dažus ir nupurkškite jais visus rėmelius. Parinkite nuotraukas kiekvienam rėmeliui, sukabinkite visus šalia ant sienos.


Šiuolaikiniai fotoaparatai suteikia galimybių net ir neprofesionalams užfiksuoti aukštos kokybės kadrų, be to, pagrindinius šeimos svarbius įvykius dažnai fiksuoja profesionalūs fotografai. Geros kokybės nuotraukos vertos padidinimo, taigi, galbūt vieną ar kelias mylimiausias nuspręsite atspausdinti ant didelio formato drobės, ar net paversti foto tapetu ir eksponuoti per visą sieną. Foto tapetai šiais laikais yra gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, juos galima pasirinkti pagal individualius patalpos išmatavimus. Tiesa, tokiam eksponavimui pasirinkite tokią nuotrauką, kuri greit nepabostų, išdidintas vaizdas nevargintų ir tokia siena spalvomis derėtų prie bendro interjero. Nenorėdami, kad išdidinta nuotrauka apkrautų erdvę spalvomis, pasirinkite juodai-baltą ar sepia spausdinimą.


Nuotraukų kolekciją ant sienos  galite  papildyti Jūsų šeimai svarbiais simboliais, piešinukais ar įvairiais užrašais, mėgstamomis frazėmis, taip ji įgaus dar kitokį atspalvį.


Kiekvienam kambariui – atskira kolekcija

Kiekvienam kambariui galima parinkti kelias temines nuotraukas ir pagal spalvas ir stilių priderinti prie konkretaus interjero. Tokiu būdu suteiksite bet kuriam kambariui asmeninio prisilietimo ir išskirtinumo.

Prieškambaris. Į Jūsų namus užsukęs kiekvienas svečias tarsi iškart patenka tarp šeimos narių, turi progą pažvelgti į svarbius įvykius ar portretus.  Ant prieškambario sienos gražiai atrodys vienodo dydžio rėmeliai sukabinti į liniją ar stačiakampį.


Svetainėje leidžiame laisvalaikį, bendraujame, priimame svečius, todėl čia geriausia rinktis tokias nuotraukas kuriose užfiksuotos geros emocijos.

Pasirinkite nuotaikingą bendrą ar sukomponuokite atskiras kiekvieno šeimos nario nuotraukas, priderindami ekspoziciją prie kambario spalvų. Taip pat svetainėje gražiai atrodys panoraminė nuotrauka kurioje užfiksuotas miesto ar gamtos vaizdas.Miegamajam rekomenduojama kabinti ramesnes, neblaškančias nuotraukas. Tinka asmeninės romantiškos arba abstraktesnės, tarkime su gamtiniais motyvais.


Vaikų kambarys. Čia galima sukabinti biografines vaikų nuotraukas nuo pat gimimo arba įamžintus vaikams svarbius įvykius. Siekdami išvengti monotonijos, nuotraukomis galite dekoruoti sienų piešinius.  Taip pat galite pritaikyti sieninius lipdukus ir priderinti nuotraukas prie jų.


Vaikų kambaryje žaismingai atrodys nuotraukos, skalbinių segtukais prisegtos ant virvės.


Virtuvė. Galbūt mėgstate gaminti- tuomet įamžinkite maisto gaminimo procesą, kuriame dalyvauja visa šeima. Tokia smagių nuotraukų kolekcija suteiks gerų emocijų susėdus prie stalo. Taip pat žaismingai atrodys jei vienoduose rėmeliuose sudėsite vaisių, daržovių ar patiekalų nuotraukas.


Darbo kambario dekoravimas priklauso nuo jūsų tikslo. Jei siekiate jaukumo ir norite suasmeninti šią erdvę, pasirinkite nespalvotą šeimos nuotraukų kolekciją. O jei norite didesnės koncentracijos – pasirinkite ramių spalvų nuotraukas kuriose užfiksuoti gamtiniai motyvai.

 

 

domoplius.lt

domoplius.lt