Vonios kambaryje rytinėmis procedūromis prasideda daugelio iš mūsų diena, o vakare baigiasi. Norisi, kad vonios kambarys būtų jaukus ir patogus, o supanti aplinka suteiktų komforto jausmą. Viskas paprasčiau, kai planuoji įsirengti naują vonios kambarį ir iki mažiausių smulkmenų gali išpildyti savo viziją. Na, bet dažnai situacija tokia, kad vonios kambarys jau įrengtas, tačiau jame trūksta jaukumo arba tiesiog norisi jį nors kažkiek atnaujinti. Kaip tai padaryti be didelių išlaidų ir kapitalinio remonto?


Keletas patarimų, kurių bent keletą galima pritaikyti kiekvienam vonios kambariui: nuo minimalių rekonstrukcijų iki stilingų aksesuarų parinkimo.

Pokyčiai, kuriems prireiks šiek tiek darbo, laiko ir pinigų

Plytelių spalvos ir raštai. Jei vonios kambarys išklijuotas vienodos spalvos plytelėmis, pagyvinti aplinką galite kai kurias sritis dekoruodami mozaikos plytelių intarpais. Prie bendro fono priderintomis mozaikomis galite papuošti vonios kraštą, nišas, ar pakeisti jomis kelias plyteles. Jei sienos dažytos, dekoratyviomis plytelėmis galima išklijuoti nedidelę dalį, suformuoti grindjuostes.Taip pat mozaikos ar smulkiomis plytelėmis galima dekoruoti baldų stalviršius. Toks dekoravimo būdas dažnai naudojamas Viduržemio jūros regione, tinka vonios kambariui, kadangi stalviršis apsaugomas nuo drėgmės. 


Romantikos įspūdį sukursite, jei nedidelėje srityje grindų plyteles pakeisite akmenukų plytelėmis ar natūraliais akmenukais.


Medžio elementai. Natūralaus medžio elementai visada suteikia šilumos ir jaukumo. Tad jei mėgstate natūralumą, savo vonios kambarį papildykite medžio apdailos intarpais. Svarbu impregnuoti tas vietas, kurios turi sąlyčio su vandeniu arba pasirinkti specialias tam tinkamas medžiagas. Standartinį vonios krašto plytelių dekorą galite pakeisti medžio apdaila.


Estetinis vaizdas visiškai pasikeis, jei palei lubas pritvirtinsite keletą medinių balkių arba iš jų sudėsite atskirą konstrukciją. Konstrukciją galima suprojektuoti taip, kad ji atliktų ne tik estetinę funkciją, tačiau tarnautų kaip lentyna vonios daiktams susidėti arba kaip stovas su kabliukais rankšluosčiams sukabinti ar pan. Medinės sijos suteiks patalpai originalumo, o natūralaus medžio šiluma papildys šaltoką plytelių apdailą. Beje, balkiuose galima įmontuoti ir specialų apšvietimą.


Funkcinių erdvių atskyrimas. Jei tualetas ir vonia bei dušas yra vienoje patalpoje, padalinkite ją funkcinėmis zonomis. Zonų  atskyrimui  vonios kambaryje suformuokite pertvarą, taip sukursite daugiau intymumo, patalpa įgaus įdomesnę formą. Galimi įvairūs variantai pagal kiekvieno skonį - betono, medžio, stiklo, plytų, stiklo blokelių ar plytelėmis dekoruota sienelė. Nebūtinai pertvara turi būti per visą patalpos aukštį, ji gali būti dalinė, o ant jos viršaus galima sudėti keletą interjero aksesuarų.


Dailiai ir jaukiai atrodo ažūriniu kiauraraščiu dekoruotos medinės pertvaros. Į tokią pertvarą galima nukreipti specialių apšvietimą, tad pro kiauraraštį krentanti šviesa suteiks papildomos romantikos. 


Paprasčiausia zonas atskirti su pastatomomis širmomis ar lentynų stovais, kopėtėlėmis, į kurias galima susidėti krepšelius su kosmetikos priemonėmis ir pan.

Sumontuokite dekoratyvų apšvietimą. Jei techninės galimybės leidžia - vonios kambaryje įmontuokite keletą dekoratyvių šviestuvų – lubų, sienų ar stalinius, taip apšvietimas bus jaukesnis.  Šviestuvus suderinkite tarpusavyje, kad estetinis vaizdas būtų išbaigtas ir vientisas.


Perdažykite vonios baldus. Ryškių pokyčių vonios kambariui galite suteikti perdažydami baldus. Pavyzdžiui, standartinė balta vonios baldų spalva gali atrodyti gan nuobodžiai. Pasirinkite naują atspalvį ir kokybiškus drėgmei atsparius baldų dažus. Naujai atgimę baldai pakeis visą kambarį.


Tokios smulkmenos, kaip baldų rankenėlės, taip pat svarbios baldo išvaizdai. Vietoje standartinių metalinių rankenėlių įsukite keletą keramikinių (vienodų arba kaip tik - skirtingų) ir baldas taps subtilesnis, įdomesnis.

Atnaujinkite rankšluosčių džiovintuvą. Šiais laikais standartinio gyvatuko dizainas gerokai pažengęs į priekį. Jis tapo pilnaverčiu interjero elementu. Įsigyti galima įvairiausių modelių ir spalvų rankšluosčių džiovintuvų, kuriuos galima pritaikyti prie kiekvieno interjero stiliaus.


Bėda ta, kad įdomesni paprastai nemažai kainuoja. Jei daug investuoti nesate nusiteikę, galite atnaujinti turimą gyvatuką. Beje, jei vonioje turite dar tarybinius laikus menantį gyvatuką, užuot slėpę - paverskite jį patalpos akcentu, perdažydami kokybiškais ryškesnio atspalvio dažais.

Greiti ir efektyvūs pokyčiai, kuriems reikės skirti šiek tiek pinigų.

Lentynos vonios reikmenims. Prie sienos prisukite keletą stilingų lentynų arba pastatykite kopėtėlių tipo lentynas. Ant jų sudėkite dailiai susuktus rankšluosčių ritinėlius, krepšelius su higienos priemonėmis.


Taip pat vonioje galite įkurdinti senovinį baldą (komodą, sekcijos dalį ar pan.), kuris neabejotinai taps pagrindiniu patalpos akcentu. Tiesa, jį reikėtų perdažyti drėgmei atspariais dažais.


Pakeiskite vonios užuolaidą. Anksčiau vonios užuolaidos atlikdavo tik vandens sulaikymo funkciją, o dabar tai vonios interjero elementas, kurio raštai gali priminti paveikslus, o audiniai - draperijas. Pasidairykite patinkančio rašto ir derančių spalvų.


Patieskite vieną ar keletą dailių kilimėlių. Siekiant pagyvinti vienspalvę patalpą, pasirinkite margus, raštuotus kilimėlius, arba neutralaus atspalvio tačiau įdomios formos ar iškilios faktūros kilimėlį. Vonios kambaryje bus jaukiau ir šilčiau visomis prasmėmis. Taip pat vonios kambariui galite pritaikyti medines saunos tipo groteles ar bambukinį kilimėlį.

Užklijuokite sienų lipdukus. Tai ypač lengvas ir efektyvus būdas atnaujinti vonios patalpą. Lipdukus ar jų fragmentus galite klijuoti ant visos sienos, atskirų plytelių, dušo sienelių, veidrodžių. Atsibodus, lengvai pakeisite naujais.


Pakabinkite paveikslą. Jaukus šiltomis spalvomis tapytas paveikslas voniai suteiks tikro kambario statusą.


Pasirinkite dailius vonios aksesuarus, atnaujinkite skysto muilo ir dantų šepetukų indelius, nusibodusią skalbinių dėžę.


Įsigykite naujų gražių patinkančios spalvos rankšluosčių.

Sukabinkite stilingus vonios rankšluosčių, chalatų kabliukus.

Įrėminkite veidrodį, arba pakeiskite senus rėmus naujais.

Pastatykite ryškią ar raštais dekoruotą kėdutę, ant kurios galėsite prisėsti ar pasidėti drabužius.

Pastatykite žvakidę su keliomis žvakėmis. Maudantis vonioje žvakių šviesa suteiks romantikos ir atsipalaidavimo.

domoplius.lt

domoplius.lt