Atėjus rudens sezonui savęs klausiam – ar vasara tikrai buvo? Drėgni vėsūs rytai, pirmasis šaltukas, trumpėjančios dienos, tamsūs  ilgi vakarai dažnam iš mūsų sukelia neigiamas emocijas, ar netgi vadinamąją „rudens depresiją“.

Kai dėl besikeičiančių oro sąlygų mažiau laiko praleidžiame lauke, svarbu jaukumą kurti savo namuose. Šiek tiek pakeitimų namuose padės ramiai ir jaukiai išgyventi šį metą, ir nepastebėsime kaip į jaukius namus ateis didžiosios metų šventės, o po to ir pavasaris. 

Vasarą instinktyviai norime šviesių spalvų, lengvų audinių, neapribotų didelių erdvių. O rudenį kaip tik norisi „sušildyti aplinką“, suteikti namams jaukumo. Tai lengviausia galima padaryti pasitelkus  į pagalbą šiltesnes, sodresnes spalvas, šiltus audinius, jaukesnį apšvietimą. Siekdami sustiprinti efektą, vadovaukitės visais pojūčiais – dekoruokite  savo gyvenamąją erdvę, papildykite ją švelniais šiltais audiniais, viliojančiais, atsipalaiduoti padedančiais kvapais, mėgiama muzika, skaniais patiekalais.

10  paprastų patarimų, padėsiančių suteikti namams jaukumo ir šilumos šį rudenį:

1. Pagalvokite apie pagrindinės erdvės sienos akcentą. Tai gali būti šiltomis spalvomis tapytas paveikslas, kuris sėkmingai atnaujins interjerą ir padės užpildyti erdvę. Taip pat nepamirškite unikalių savo šeimos meno kūrinių. Tai gali būti Jūsų, kartu su vaikais sukurtas paveikslas ar kompozicija. Arba įrėminkite vienodais rėmeliais kelias vasaros atostogų ar švenčių nuotraukas. Kiekvieną kartą pažiūrėjus į  jas, prisiminsite puikias akimirkas ir džiugias emocijas! Toks pasirinkimas daug nekainuos, be to kolekciją bus lengva nuolat atnaujinti pagal nuotaiką.

2. Gėlės visada padeda namuose sukurti estetinį vaizdą. Pamerkite rudeninių gėlių, tarkim, saulėgražų. Norėdami ilgiau išlaikyti jų žydėjimą, pašalinkite lapus žemiau vandens linijos ir dažnai keiskite vandenį. Alternatyvus  pasiūlymas - šį sezoną pagalvokite apie džiovintas gėles. Gražios džiovintos gėlės sėkmingai gali pakeisti skintas gėles. Jaukiai atrodo  džiovintų levandų puokštelės, dumplainiai ar medvilnės žiedai. Taip pat galite sukurti originalią rudeninę  kompoziciją iš šio sezono gėrybių (lapų, šermukšnių, gilių, kaštonų). Dekoratyviai atrodo konkorėžiai, kaštonai, riešutai supilti į permatomo stiklo indus.

3. Ruduo skatina mus rengtis šilčiau ir sluoksniuoti rūbus, tą patį darykime ir namuose - padėkite jaukių pledų, užtiesalų (kašmyro, vilnos ar kitos šiltos medžiagos). Nieko nėra jaukiau, nei susisupti  į pledą ir mėgautis šiluma, rankose laikant puodelį arbatos. Pasirinkite natūralaus pluošto, lengviau prižiūrimus audinius, kuriuos būtų galima skalbti mašinoje. 

4. Jei namuose daug kietų paviršių – suminkštinkite juos, naudodami audinius. Ant kėdžių padėkite minkštas  pagalvėles, tai suteiks jaukumo ir daugiau komforto. Ant stalo patieskite staltiesę ar padėkite jaukius padėkliukus. Jei namuose didelės erdvės – ant grindų patieskite vilnonį kilimą.

5. Akivaizdų efektą padės sukurti naujos pagalvėlės. Galite tiesiog pakeisti vasariškus lino, šilko ar medvilninius pagalvėlių užtiesalus šiltesniais (pavyzdžiui  vilnos, velveto). Suteikite namų erdvei rudeniškų, šildančių atspalvių. Stilingai atrodys slyvos, garstyčių ar cinamono spalvos pagalvėlės su dekoratyviais raštais. Labai jaukiai atrodo rankų darbo - pavyzdžiui, megztos pagalvėlės. Beje, jei mėgstate rankdarbius – sėkmingai patys galite atnaujinti lempų gaubtus, pufus, daiktų dėžes ar netgi vazas.

6. Norėdami namuose sustiprinti jaukumo pojūtį, vietoje lengvo audinio naktinių užuolaidų, pakabinkite minkšto, storesnio audinio, tačiau lengvai krentančias draperijas. Jos padės sukurti šilumos įspūdį, o be to padės išvengti skersvėjo. Nenorėdami vizualiai apsunkinti aplinkos, rinkitės natūralias šviesesnes spalvas.

7. Sudėkite daiktus į krepšius ir dėžes, kurie taps stilinga namų detale. Itin jaukiai ir šiltai  atrodo įvairių formų, spalvoti, pinti, megzti ar tekstiliniai krepšiai. Dėkite į juos šlepetes, vaikų žaislus, skaitomas knygas, gėlių vazonus, vaisius ir t.t. 

8. Židinio ar žvakės liepsna visada suteikia šiltų emocijų, ramybės ir saugumo pojūtį, ypač kai už lango tamsu ir lyja. Jei namuose nėra židinio, žvakės - idealus būdas greit sukurti šiltą ir romantišką atmosferą. Siekiant sustiprinti efektą – kelias žvakes grupuokite tarpusavyje ir padėkite ant padėklo ar dekoratyvios lėkštės.

9. Sukurkite savo arbatos gėrimo ritualą. Įsigykite dekoratyvų arbatinuką, turėkite mylimiausią puodelį. Gerdami arbatą, pagardinkite ją mėgiamais prieskoniais (pvz. cinamonu, kardamonu, imbieru), jie didina kūno šilumą. O jei namai pakvips obuolių  pyragu- tai neišvengiamai eilinė diena bus pakylėta iki šventinės.

10. Stiprų poveikį mūsų savijautai ir namų atmosferai turi aromaterapija. Vakarais užsidekite aliejinę žvakę, ar mėgstamus smilkalus, taip pat kvapais mėgaukitės vonioje. Rudenį labiausiai tinka prieskoniniai eteriniai aliejai (cinamono, imbiero, muskato), kurie šildo, padeda pašalinti įtampą, sudaro jaukią, kūrybišką atmosferą. Taip pat namų jaukumo pojūtį sustiprins citrusiniai eteriniai aliejai (apelsinų, mandarinų), kurie pasižymi gaivinamuoju ir balansuojančiu poveikiu, suteikia malonius pojūčius. Geriausia rinktis natūralius, ne sintetinius kvapus, taip pat svarbu neleisti kvapams pasklisti pernelyg intensyviai, kad neimtų varginti.

 
domoplius.lt

domoplius.lt