Šis stilius kilo iš japoniško interjero stiliaus. Pagrindinė taisyklė, kuria būtina vadovautis kuriant minimalistinį interjerą - “mažiau yra daugiau”. Normalia kalba tai reikštų “kuo mažiau – tuo geriau”.

Visi šiuo stiliumi įrengti būstai pasižymi tuščiomis, švariomis erdvėmis. Baldų ir technikos juose stovi minimaliai, lygiai tiek, kiek reikia gyventojui. Ir jokio papildomo dekoro. 

Visgi, kad patalpos netaptų skurdžiai asketiškomis, tarsi vienuolio būstas, žaismo ir įdomumo įneša įmantrios ir netikėtos baldų formos, ryškesni spalvų sprendimai.

Minimalistiniame interjere vyrauja grynos švarios ir aiškios linijos. Gali būti vertikalios, horizontalios ar įstrižos.

Aiškusmas vyrauja is spalvų gamoje. Labiausiai tinkanti minimalistiniame interjere spalva – balta. Ji švari, sterili ir aiški. Baltame interjere puikiai išryškėja baldai, šviestuvo super įdomus dizainas. Galima naudoti ir kitas spalvas, galima net ne vieną, o kelias, tačiau viena jų visteik turi būti aiški ir pagrindinė. Visgi siekiant, kad sienos neužgožtų įdomaus dizaino baldų ar netradicinės nišos, geriau rinktis pastelinius atspalvius.

Sienas geriausia dažyti. Tapetai labiau tinkami klasikiniam interjerui. Ir patartina sienų neperkrauti paveikslais ar nuotraukomis. Norint šiek tiek pagyvinti minimalistinį interjerą, geriau rinktis vieną rimtą paveikslą, kuris aiškia spalvų gama ir forma geriausiai pabrėžia kambario nuotaiką. Toks paveikslas gali būti puikus kambario akcentas.

Grindų apdailai tinka natūralaus medžio ilgos plačios lentos, plačios akmens plokštės arba šlifuotas betonas. Pastarasis ypač pabrėžia minimalistiškumą. Parketas ar raštuotos grindys – prastas pasirinkimas.

Dekoro elementai, tokie kaip šviestuvai, užuolaidos, knygų lentynos ar net dubuo vaisiams savo forma, spalva ir tekstūra yra paprasti, gryni ir aiškūs.

Visa kūryba ir interjero įdomumas gali slypėti apšvietimo variantuose. Labai tinka gigantiški grindų šviestuvai ar mažos paslėpto apšvietimo lemputės, kurios, mesdamos šviesą, gali sukurti žaismą ar išryškinti kambario pagrindinį akcentą. Taip pat tinka bet kokie ultramodernūs apšvietimo variantai. Svarbiausia, interjero neperkauti. Pamenat, “kuo mažiau – tuo geriau”.

domoplius.lt

domoplius.lt