Kvapai yra svarbi harmoningos namų aplinkos detalė. Namų kvapas pasitinka tik pravėrus lauko duris ir sukuria pirmą įspūdį. Švara kvepiančiuose namuose gera būti, o subtilus švelnus aromatas gali padėti susikurti norimą energiją arba atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos. 

Parduotuvėse gausu namų švarinimui ir kvėpinimui skirtų priemonių, tačiau dauguma jų yra nenatūralios, o kai kurių sudėtyje netgi yra sveikatai kenksmingų priedų. Taigi, renkantis priemones pirmiausia reikėtų atsižvelgti į jų poveikį sveikatai. Beje, didžiąją dalį reikalingų priemonių švarai palaikyti ir jaukiam aromatui sukurti galima nesudėtingai pasigaminti patiems iš natūralių priemonių.


Natūralios priemonės namų švarai palaikyti

Pirmas žingsnis - pasirūpinkime namų švara, nekaupkime šiukšlių, nelaikykime nešvarių indų kriauklėje, panaikinkime blogus kvapus. Gerai savijautai palaikyti būtinas kasdieninis kambarių vėdinimas. Uždarykite vėdinamo kambario duris, plačiai atverkite langus, ir palaikykite kelias minutes.

Vietoje sintetinių  kambarių valymo priemonių naudokite natūralias. Plaudami grindis į kibirą įlašinkite kelis lašus arbatmedžio arba pušų eterinio aliejaus, kuris turi antibakterinių savybių ir padės natūraliai dezinfekuoti namus. Taip pat tinka levandų eterinis aliejus, ypač miegamojo priežiūrai, kadangi jis turi dar ir raminamąjį poveikį. 


Ypač kenksmingi aerozoliniai tualeto ar kitoms patalpoms gaivinti naudojami purškikliai, todėl juos verčiau pakeisti paprastai pagaminamu natūraliu oro gaivikliu - į purškiamą buteliuką pripilkite vandens ir įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus (arbatmedžio, pušų, levandų). Prieš purkšdami buteliuką suplakite.

Jei gaminant patiekalas prisvilo ar namuose atsirado stiprus maisto kvapas, jį panaikinti galite citrinos pagalba. Susmulkinkite ją ir sudėję į metalinį puodą šiek tiek pakaitinkite. Po namus pasklis malonus citrusų aromatas ir nemalonūs kvapai išnyks.


Kad namai prisipildytų kvapnaus aromato

Norėdami, kad namus pripildytų kvapnūs aromatai, o tuo pačiu lydėtų gera savijauta, taip pat geriau rinkitės natūralius kvapus. Gamtos aromatai teigiamai veikia mūsų emocijas: suteikia atsipalaidavimo, pašalina įtampą, stiprina imunitetą. Rinkitės aukštos kokybės natūralius aliejus, nes juos naudojant namuose, įkvepiame jų pripildyto oro, taigi tiesiogiai yra veikiamas mūsų organizmas. Svarbu žinoti, kad eteriniai aliejai yra aktyvios medžiagos, todėl kaip ir visur, čia svarbu laikytis saiko. Kokybiško aliejaus užteks ilgam, nes tarkime, aliejinei žvakei tereikia į tam skirtą vandeniu pripildytą indelį įlašinti tik kelis lašus aliejaus, ir kvapnus aromatas džiugins ilgai. 

Yra daugybės rūšių aliejaus, pasirinkite pagal mėgstamą kvapą ir savybes kurias jie turi.

Jei norite atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos, rinkitės levandų kvapą. Šis aliejus universalus, jis ramina, turi dezinfekcinių savybių. Beje, levandų aromatas atbaido kandis, todėl  patariame į spintą įdėti maišelį su džiovintais levandų žiedais. 


Melisos aliejus padeda išvengti alergijos, atsikratyti galvos skausmo, migrenos.

Tuo tarpu jei trūksta energijos, turite susikaupti darbui, rinkitės citrusinius (citrinų, greipfrutų, laimų) eterinius aliejus. Šie aliejai suteikia gaivų kvapą, energizuoja, padeda susikoncentruoti,  nuvyti šalin depresiją.

Pušų eterinis aliejus turi dezinfekcinių savybių, suteikia namams gaivaus miško kvapo.

Arbatmedžių, eukaliptų eteriniai aliejai turi stiproką specifinį kvapą, tačiau jie labai tinka kaip profilaktinė priemonė prieš peršalimo ligas, aktyvina organizmą, stiprina imunitetą.

Cinamono aromatas turi šildantį poveikį, labai tinka šaltais rudens ir žiemos vakarais.


Romantikos pojūtį sukelia džiovintos kvapnios gėlių puokštelės. Vasarą atostogaudami gamtoje prisirinkite mėgstamų gėlių ir sudžiovinkite jas. Norint sėkmingai sudžiovinti stambesnius žiedus, paskleiskite juos ant plokščio paviršiaus sausoje ir vėdinamoje patalpoje. O smulkesnes gėles džiovinkite surišę į puokštelę ir pakabinę žiedais žemyn. Gėlių ryšulėlius galite naudoti tiek vonioje, tiek spintoje ar pasikabinti prie namų durų.


Ir paskutinis patarimas savo jaukių namų kvapui sukurti – pagaminkite šeimos mėgstamą kepsnį ar kvapnų obuolių pyragą. Namai prisipildys jaukaus aromato ir sukvies susiburti šeimos narius ir svečius.

 

 

domoplius.lt

domoplius.lt