Tiek dėl savo ekonominės padėties, tiek iš taupumo ar patogu, žmonės dažnai renkasi nuomotis butą. Nuomojamas būstas gali būti neypatingai džiuginantis akį, o savomis lėšomis būsto nuomininkai retai kada nori daryti kapitalinį remontą. Vis dėlto egzistuoja keletas būdų, kaip atnaujinti kambarius be rimto remonto ir derinimo su savininku bei sukurti atmosferą, tarsi gyventumėte savo nuosavuose namuose. Susitarkite su buto savininku, kad leistų pakabinti vieną ar kelis paveikslus. Tai gali būti Jūsų ir Jūsų šeimos fotonuotraukos, ar kitaip su Jumis susiję darbai, kurie pagyvins ir suteiks asmeniškumo erdvei, kurioje leidžiate laisvalaikį.  Jeigu visdėlto nuomotojas nesutinka, kad paveikslai būtų kabinami ant sienų, tuomet suraskite alternatyvų: pasistatykite nuotraukas rėmeliuose, pritvirtinkite nuotraukas nenaudojant gražto ar plaktuko.Jeigu naujuose namuose Jums trūksta šilumos ir jaukumo – papuoškite kambarius minkštais audiniais. Ant stalo patieskite gražią staltiesę, ant kėdžių padėkite minkštas spalvotas pagalvėles. Jeigu namuose per daug tuščių erdvių – pasitieskite storą kilimą, kuris papuoš ir suteiks jaukumo. Dar įdomiau, jeigu mėgstate rankdarbius ir patys galite pasidaryti originalių detalių, kurios suteiks Jūsų namams išskirtinumo. Naujuose namuose būtinai „įkurdinkite“ bent kelis augalus. Tai gali būti vazoniniai kambariniai augalai, ar prieskoniniai virtuvėje. Nesvarbu dideli ar maži, bet jie suteiks Jums artumo jausmą. Svetainėje pamerkite šviežių gėlių puokštę ar pasidarykite įdomią džiovintų augalų kompaziciją. Pavasarį, į nedidelius vazonėlius pasisodinkite keletą prieskoninių augalų – puikiai pagyvins virtuvę, o kartu nereiks pirkti pagardinimų Jūsų ruošiamiems patiekalams. Jeigu nuomojame bute nėra pakankamai patogių spintelių daiktams susidėti, verta įsigyti surenkamą karkasą su lentynėlėmis. Brangiai nekainuos, o keli asmeniniai daiktai padės greičiau pasijausti lyg namuose.


Jeigu kambaryje langas neatrodo išvaizdžiai, papuoškite jį  naujomis užuolaidomis. Jos suteiks kambariui daugiau šilumos ir jaukumo, o tuo pačiu, Jūsų išrinktas raštas leis prisidėti prie interjero, kuriame turėsite gyventi artimiausiu metu.


Apsigyvenę naujuose namuose pastebite negražias vonios ar virtuvės plyteles, nesijaudinkite, o nusipirkite gražias aplikacijas, kurių galima rasti statybinių prekių parduotuvėse ir kurias galima klijuoti ant plytelių ir užmaskuokite jomis pagyvenusias vietas. Išsikraustant iš būsto galėsite lengvai jas pašalinti. Taip pat tam galite panaudoti mielus kabliukus, kurie tuo pačiu pasitarnaus, kaip laikikliai, rankšluosčiams, kvapukams ar kitiems daiktams.


Nuomojamuose butuose nevisada būna geras apšvietimas, tad vietoje senojo šviestuvo, pasikabinkite Jums mielą ir dailų šviestuvą. Originalus ir ryškus akcentas puikiai atnaujins interjerą.


Nesvarbu ar nuomojamas būstas yra Jūsų pirmasis ar nuolatinis, paversti jį jaukiais namais yra daugybė būdų. Leiskite savo kūrybiškumui atsiskleisti ir nuojomame bute jausitės lyg savo namuose.   domoplius.lt

domoplius.lt