Juoda rašymo lenta ir balta kreida, ko gero daugumai primena mokyklos laikus ir ištepliotus pirštus. Tačiau interjere galima rasti labai įdomių dalykų, kuriuose galima pritaikyti kreidinės lentos idėjas. Statybinių medžiagų parduotuvėje paieškoję kreidinių dažų, juos galite panaudoti taurėms atnaujinti. Pabodusių taurių kojeles nudažykite kreidiniais dažais ir galėsite kaskart nustebinti svečius šmaikščiais užrašais ar palinkėjimais. O kuomet svečių labai daug, kiekvienas gali savaip pasižymėti taurę – užrašyti savo vardą ar nupaišyti tam tikrą ornamentą, kad visuomet rastų savąją taurę. Koks rytas prasideda be kavos ar arbatos puodelio? Ko gero, kiekvienas namuose ar darbe turime puodelį numylėtinį, iš kurio geriant kavą, ji būna pati skaniausia ir kvapniausia. Puiki idėja pagražinti savo puodelį kreidiniais dažais, kad kaskart skanaujant mėgstamą gėrimą galėtumėte papuošti puodelį išskirtiniu ornamentu ar užrašu atitikančiu Jūsų nuotaiką. O jeigu išlekiate į darbą, kol Jūsų antra pusė dar miega – pradžiuginkite jį/ją miela žinute ant mylimo puodelio puikiai dienos pradžiai.Turbūt kiekvienos šeimininkės namuose galima rasti senų molinių vazonų, kuriuos išmesti lyg ir gaila, bet statyti juos matomoje vietoje taip pat jau nebesinori. Perdažius šiuos vazonėlius kreidiniais dažais, jie gali tapti žaismingu ir įdomiu kambario akcentu, o taip pat gali puikiai pasitarnauti, kaip įvairių smulkmenų laikymo vieta. Taip pat atnaujinę vazonus, galite ant kiekvieno užsirašyti, koks prieskonis ar augalas jame auga.Puikus būdas turėti tvarkingai sudėtus prieskonių ar bet kokius kitų birių produktų indelius ir lengvai rasti norimą, yra nudažyti jų etiketes kreidiniais dažais ir priklijuoti prie indelio. Gražu, tvarkinga ir patogu.  Jeigu prieskonius laikote stalčiuje galite nudažyti indelių dangtelius ir visą norimą informaciją surašyti ant jų. Jeigu namuose turite seną kavos staliuką, kurio nebesiruošiate remontuoti, neskubėkite jo išmesti, o pasinaudoję kreidiniais dažais paverskite jį piešimo lenta – tiesiog nudažykite jo paviršių ir pradžiuginkite savo vaikus, kad pagaliau galės piešti, ne tik ant to mažo balto popieriaus lapelio, bet ir ant stalo. 


Mokslo ir technologijų amžiuje sunku paslėpti kompiuterį, telefoną ar Ipad‘ą nuo vaiko, tačiau visada galima pasiūlyti mažyliui alternatyvų. Nudažykite medinę lentelę ar kartono lakštą kreidiniais dažais – paverskite jį kompiuteriu, o Jūsų atžala tikrai ras ką su juo veikti ir kaip žaisti.


Kreidinių dažų pagalbą galite nesunkiai pasidaryti smagų paveikslą ar priminimų lentą. Nudažykite kartoną ar galinę rėmelio nugarėlę kreidiniais dažais ir turite savotišką „paveikslą“, kuriame galite sužymėti šeimos narių atliktus darbus, pavydžiui, kieno eilė nešti šiukšles ar eiti į parduotuvę. Tokius rėmelius galite duoti vaikams, kad juose įgyvendintų savo piešinius, tokiu būdu, Jums nebereikės rūpintis, kaip ir kur pakabinti naują vaiko šedevrą. 


Panašiai, kaip su paveikslais, nesunkiai galite pasigaminti ir kalendorių, kuriame galėsite žymėtis ne tik darbus, bet ir planuotis laiką bei užsiėmimus. Jums nebereikės lipnių popieriukų ant šaldytuvo ar ieškoti kitų paliktų raštelių – viską galėsite susižymėti „mokyklinėje lentoje“.Tokius dažus galite panaudoti ir baldų perdažymui. Galite nudažyti visą vaiko komodą ir ant kiekvieno stalčiuko užrašyti, kas jame gyvena. Taip greičiau ir lengviau tiek Jūs, tiek vaikas, surasite ieškomą daiktą. Jeigu Jūsų vaikas dar nemoka skaityti, galite stalčius sužymėti tam tikrai piešinukais – jis tikrai greitai perpras sistemą. Galite nudažyti pačius įvairiausius baldus (kėdės atlošus, spintos duris, šaldytuvą ir t.t.) – svarbu, kad Jums būtų patogu ir kad tai būtų funkcionalu.


Jeigu esate beprotiškai meniškos sielos ir kiekvieną kartą Jums norisi „kaip nors“ pakeisti namų interjerą – pasinaudokite kreidiniais dažais ir kaskart galėsi nusipiešti naują interjero detalę. Susikurkite kūrybinį kampelį visoms mintims įgyvendinti. 


Tokį patį kampelį galite įrengti ir vaiko kambaryje. Tai bus puiki vieta, kur vaikas tapys savo kūrybos piešinius, o kartu tai galės būti ir edukacijos priemonė besimokant skaityti ir rašyti. 


Kreidinių dažų būna ne tik juodos ar žalios spalvos – tačiau kuo tamsesni dažai, tuo geriau matosi užrašai ir piešiniai. domoplius.lt

domoplius.lt