Ypatingą svarbą futuristinio stiliaus populiarumui nulėmė aukštųjų technologijų bei kitų mokslo šakų pasiekimai. Čia dominuoja naujausios technologijos, įranga, didelės erdvės ir įspūdingų šviesų harmonija, todėl šį stilių dažniausiai renkasi jauni, ieškantys naujovių ir savo gyvenimo be didelių ekranų ir kitų šiuolaikinių technologijų neįsivaizduojantys žmonės.

Nors šis stilius gali pasirodyti per daug šaltas ir sterilus, tačiau jame galima rasti ir nenuginčijamų pranašumų: tradiciniai baldai turi galimybę transformuotis į daugiafunkcinius baldus, kuriuos galima būtų panaudoti pagal skirtingus poreikius. Visi baldai yra maksimaliai funkcionalūs, idealių ir glotnių geometrinių proporcijų, ypatingas dėmesys skiriamas apšvietimui. Dominuoja LED apšvietimas, taip pat neoninių lempų deriniai, šviesos įjungimo davikliai. Ypač dažnai šiame stiliuje galima sutikti šviesų „iš niekur“ – kuomet šviesos šaltinis yra paslėptas – įmontuotas į lubas, grindis, sienas ar net baldus, o įjungiamas pavyzdžiui, garsine komanda.


Baldai bei aksesuarai gaminami iš stiklo, plastiko, chromuoto metalo, poliuretano, technogelio, koriano ar kitų kosminės industrijos produktų. Stiliuje dominuoja šviesios spalvos - balta, sidabrinė, metalo, pilka ar juoda. Didesniam kontrastui pabrėžti derinamos ryškios, kontrastingos ar net nenoninės spalvos. Paprastai yra naudojamos grynos, o ne maišytos spalvos.


Skiriamieji futuristinio stiliaus bruožai dažnai būna blizgūs, vienspalviai sienų, lubų ir grindų paviršiai, praktiškai nesutinkami ornamentai, raštai ar dekoratyviniai elementai. Apskritai, namuose dominuoja santurūs ir praktiškas dekoras. Būdingi neįrėminti veidrodžiai, žaliuzės, vienspalviai matiniai indai, įvairios stiklo ar metalo instaliacijos.

Futuristinio stiliaus namai paprastai įgyvendina taupaus, ekologiško ir protingo namo funkcijas.

domoplius.lt

domoplius.lt