Kaip naudojamas Feng Shui?

Ar žinote, kad Feng Shui visiškai nesusijęs su estetinais Jūsų namų ar darbo erdvės spendimais ir dekoravimu? Nors paprastai erdvės estetika tampa natūralia Feng Shui taikymo pasekme, iš tiesų ji nėra tikslas. Feng Shui tikslas yra padėti žmogui atrasti savo paskirtį gyvenime, o taip pat įkvėpimą ir idėjas save realizuoti. Teisingai taikydami Feng Shui principus aplinkoje, kurioje praleidžiame daug laiko, imame gyventi gyvenimą, kuris atspindi mūsų tikrąją prigimtį ir leidžiame skleistis savo talentams.

Kas iš tiesų yra Feng Shui?

Feng shui mokymu mūsų aplinkoje esanti gyvybinė Visatos energija Chi nepaliaujamai vibruoja ir teka. Šios energijos balansas ir kokybė apsprendžia geras ar blogas Feng Shui yra toje vietoje.

Anksčiau Feng Shui tarnavo kaip taisyklių rinkinys, skirtas geriausios vietos, kurioje bus kuriama gyvenvietė, parinkimui. Šios vietos ir ją supančios aplinkos harmoningas santykis lėme, kad gyvenvietė klestės, o neharmoningo santykio atveju, ji nuolatos susidurs su kliūtmis ir nepritekliumi.

Šiomis dienomis begalinis mus supančios erdvės potencialas gali būti nukreiptas mūsų gyvenamųjų ir darbo erdvių palaikančiai ir įkvepiančiai energijai kurti. Kai esame tėkmėje su savo aplika, sukuriame palaikymą, sinergiją, todėl įvairiose gyvenimo srityse ima sektis: taisosi sveikata, užlieja energija, entuziazmas, gerėja santykiai, auga karjera ir finansinė sėkmė.

Kaip yra taikomas Feng Shui?

Iš esmės, erdvės analizei yra naudojamos trys pagrindinės klasikinio Feng Shui sistemos, tai Formų mokykla San He, Skraidančių žvaigždžių mokykla San Yuan ir Aštuonių rūmų mokykla Ba Zhai (pastaroji yra San He mokyklos dalis). Šie formulių rinkiniai leidžia nustatyti gyvybinės energijos kokybę ir kryptis bei kaip ji veikia erdvės šeimininkus.

Nustatę, kokios energijos erdvėje neša naudą ir kokios yra kenksmingos, imamės strategijų toms energijoms harmonizuoti. Įsileisdami harmoningas vibracijas į savo erdves, mes kuriame harmoningus santykius su savimi ir kitais žmonėmis bei imamės veiklos, kuri mus atskleidžia ir įprasmina, leidžia mums sužydėti savo unikalumu.

Meistriškai taikant Feng Shui, galima dramatiškai pakeisti žmonių gyvenimą, todėl bėgant laikui jis vis dar yra aktualus. Pastaruosius dešimtmečius šiuo šimtmečių patirtį sukaupusiu darnių ir tvarių erdvių kūrimo menu naudojasi ne tik rytų šalys, kurių tradicijose tai giliai įsišakniję, tačiau šis menas vis labiau įsitvirtina ir vakarų pasaulyje. Feng Shui plačiai naudojasi ne tik privačių erdvių savininkai, bet ir galingos organizacijos (United Nations, Virgin Airlines, Hilton Hotels, Wynn Resorts, kiti).

Lietuvoje pagal Feng Shui principus kurtą buto interjerą galima rasti Antakalnyje. Šiame interjere Jūs nerasite raudona juostele perrištų kinietiškų monetų, trikojės varlės, drakono ar panašių rytietiškų simbolių. Tai tik prietarai, kurie dėl supaprastinimo nutolino Feng Shui meno supratimą nuo tikrosios jo esmės – natūralių aplinkos jėgų panaudojimo harmoningam gyvenimui sukurti. Iš tiesų tai akiai nematomi, tačiau jaučiami subtilūs erdvės kūrimo įrankiai. Tokia erdvė apibūdinama kaip jauki, maloni, raminanti, įkvepianti, čia gera būti ir norisi užtrukti ilgiau.

Interjeras – jį supančios aplinkos tęsinys

Kuriant interjerą labai svarbu, kad jis būtų jį supančios aplinkos tęsinys, atkartojantis jos spalvas ir formas, kitaip jis taps svetimkūniu. Šiame interjere paliktas atviras betoninių lubų plotas poilsio zonoje atkartoja betonines miesto faktūras, šį palaikymą dar papildo kiti pilkų atspalvių paviršiai interjere.

5 elementų dermė

U – sin arba kiniečių penkių elementų dermė sudaro subalansuotos erdvės atmosferą. Šiame interjere penki elementai persipina tarpusavyje, sukurdami pusiausvyrą. Medžio elementą čia atitinka natūralaus medžio grindys ir stalai. Ugnies - įvairus apšvietimas, dienos šviesa, židinio ugnis. Žemės elementą čia atstovauja šilti rusvi atspalviai, akmeninė židinio siena, minkšti tekstilės audiniai. Metalo energija pasireiškia blizgiuose šviestuvuose, griežtose formose. Vandens elemento formos aptakios, “išplaukusios“, kintančios. Atsispindi  „tirpstančių“ šviestuvų formose ir banguojančiame užuolaidų kritime.

Formų ir spalvų balansas – In ir Yang dermė

Kaip gamtoje kalvas keičia daubos, o pievas – miškai, sraunius upelius – ežerai, taip ir interjere svarbu neužstrigti ir išnaudoti įvairias formas. Griežtas formas keičia aptakios, o vertikalias, ištemptas - žemos, horizontalios. Taip erdvėje bus išvengta monotonijos ir interjeras taps įvairus, turtingas. Šiame interjere apvali valgomojo stalo forma pasirinkta kaip atsvara kvadratinėms erdvėje dominuojančioms formoms, o „minkši“ šviestuvai ir aptaki sofos forma atsveria griežtas sienų ir korpusinių baldų linijas.

Šviesios virtuvės ir šviesių sienų fone išryškėja juodas deginto ąžuolo valgomojo stalas su kėdėmis. Taip sukuriamas priešybių balansas, erdvė tampa gyva, dinamiška. Kaip In – Yang simbolyje, simbolizuojančiame įkvėpimą ir iškvėpimą bei vyriško ir moteriško pradų balansą, baltą spalvą keičia juoda, o juodą – balta.

Ritmas interjere – šviesos ir šešėlio žaismas

 Interjere svarbų vaidmenį erdvės atmosferos kūrime atlieka apšvietimas. Svarbu rasti pusiausvyrą tarp ryškiai apšviestų vietų bei prieblandos zonų, įvertini dienos šviesos ir tiesoginių saulės spindulių kuriamą vaizdą. Šiame bute pasirinktos lygios vienspalvės užuolaidos krenta klostėmis bei kuria judantį ir žaismingą saulės spindulių piešinį.

Prioritetai – svarbios ir antaeilės patalpos

Kuriant interjerą svarbu akcentuoti svarbiausias patalpas ir nuosaikiau dekoruoti pagalbines.

Vonios kambarys - tai pagalbinė namų patalpa, todėl nereikia jos pernelyg puošti ir išskirti ryškiomis spalvomis ar apšvietimu. Dar geriau įrengti tokias patalpas toliau nuo durų, truputį paslėptas. Tegul pro duris ateinančios energijos didžiausia dalis tenka svarbiausioms namų erdvėms. Sekant  šiuo principu, buto Antakalnyje vonia kaip aidas atkartoja pagrindinių patalpų spalvas, čia įrengtas netiesioginis apšvietimas ir jis panaudotas tik reikalingiausiose vietose, - duše, ir aplink veidrodį virš praustuvo. Kaip ir pagrindinėse palapose, čia dominuoja šilta pilka ir balkšvi tonai, panaudotas lengvas klasikinis natūralaus marmuro piešinys.

Kadangi poilsio erdvėse rekomenduojama vengti pernelyg ryškaus apšvietimo, rinktis bra, gaubtuvėlius, netiesioginį apšvietimą. Formose geriau vengti aštresnių kampų, geriau juos lengvai  suapvalinti arba „sulieti“  su tospačios spalvos sienomis. Šio, Antakalnyje sukurto interjero ašis – natūralūs šilti ir šaltesni žemės atspalviai, lengvi, aptakių formų baldai, matiški paviršiai, gausu tekstilės. Taip sukurta ramaus poilsio erdvės atmosfera. Čia gera sugrįžti po darbo dienos ir atsipalaiduoti, o tokia ir yra namų paskirtis.

Į Feng Shui specialistą efektyviausia kreiptis dar pačiose ankstyviausiose sklypo ar pastato planavimo ar rekonstrukcijos, pertvarkymo stadijose, o dar geriau - renkantis pirkti naują sklypą, būstą, patalpas. Tokioje stadijos turėsite visą laisvę Feng Shui principų pagalba disponuoti aplinkos energijomis ir sukurti geriausią strategiją jas palankiausai išnaudoti. Kurti harmoniją interjere – tai kurti harmoniją savo viduje. Mūsų erdvė – tai mūsų sielos veidrodis, mūsų istorija, lūkesčiai ir svajonės. Leiskite sau gyventi geriausią savo gyvenimą.

Interjero autorė: Feng Shui praktikė ir interjero dizainerė Živilė Stasiūnė (zivilestasiune.com)

Fotografas: Leonas Garbačiauskas

Projekto užbaigimas: 2017m

Projekto vieta: Antakalnis, Vilnius

Plotas: 50kv.m