Ar jau sugalvojote, kaip šiemet dabinsite eglutę, kokiomis šventinėmis dekoracijomis puošite namus? Turimi pirktiniai eglučių žaisliukai iš prekybos centrų atrodo nebeįdomūs ir pabodę, norisi kažko naujo? Iki švenčių dar liko šiek tiek laiko, tad siūlome patiems pasigaminti originalių eglutės žaisliukų ir kitų šventinių dekoracijų.

Štai keletas idėjų:

1. Popieriniai žaislai. Greitai ir nesudėtingai eglutės žaisliukų galima pasigaminti iš spalvoto popieriaus. Parduotuvėse gausus įvairiausio popieriaus pasirinkimas, tad net ir popieriniai žaisliukai gali atrodyti labai puošniai ir stilingai. 
2. Popieriniai karpiniai. Prisimenate baltas karpytas snaiges, kuriomis vaikystėje apklijuodavome langų stiklus? Originaliai atrodys, jei karpiniais papuošite savo eglutę. Internete galima surasti įdomesnių, netikėtų formų pavyzdžių ir karpinių schemų.  Jei naudosite blizgų popierių, eglutė atrodys dar puošnesnė.


3. Veltinio armonikėlės. Nedideles įvairių spalvų veltinio audinio juosteles sulankstykite į armonikėlės. Sutvirtinkite armonikėles perverdami ploną virvutę ir iš jos suformuokite kilpelę pakabinimui.


4. Įvynioti eglutės žaisliukai. Itin paprastas, pigus ir greitas būdas atnaujinti turimą žaisliukų kolekciją ir originaliai papuošti eglutę. Pasidairykite patinkančio audinio, ir sukarpykite jį nedidelėmis kvadrato formos skiautėmis. Audiniu apjuoskite žaisliukus, viršuje perriškite medžiaginės juostelės kaspinėliu ir suformuokite kilpelę pakabinimui.


5. Minkšti siūti žaisliukai. Iš audinio iškirpkite dvi norimos formos žaisliuko dalis, jas susiūkite, vidų pripildydami vatos užpildu, viršuje pakabinkite virvelę. Gražiai atrodys, jei kraštinės siūlės bus dekoratyvios, matomos, joms naudosite ryškesnį siūlą. Kad žaisliukai puošniau atrodytų, juos galima papuošti karoliukais, mažomis sagutėmis.
6. Nerti kamuoliukai. Jei mėgstate nerti vąšeliu ir turite laisvo laiko, pasigaminkite eglutės žasliukų apnerdami mažus kamuoliukus. Turėsite išskirtinę rankų darbo kolekciją, kuri džiugins ne vienus metus.


7. Vilnos kamuoliukai. Mažučiai spalvoti vilnos kamuoliukai suteiks namams ypatingo jaukumo ir šilumos. Jais galima papuošti eglutę, langus, suverti į girliandą. Paprastus kamuoliukus nuvelti nėra sudėtinga, tam tereikia vilnos, muilo, vandens, adatos ir virvelės pakabinimui. Vėlimo technikos pavyzdžių ir aprašymų gausu internete, bei rankdarbių žurnaluose.8. Eglutės pakabukai iš sagų. Itin originaliai atrodys jei eglutę papuošite sagų vėrinukais. Verdami sagutes jas sudėliokite taip, kad sudarytų eglutės, smėlio laikrodžio ar kokią kitą norimą formą. Arba tiesiog suverkite atsitiktine tvarka spalvotas sagutes ir turėsite linksmus mažus vėrinukus.9. Meduoliai ir sausainiai. Susiraskite patinkantį meduolių receptą, o juos kepdami ir dekoruodami, į šią smagią veiklą įtraukite ir visa šeimyną. Ypač šventiškai atrodo sausainiai, papuošti spalvotu glajumi, juo sausainius galima dekoruoti specialaus konditerinio švirkšto pagalba. 


10. Cinamono lazdelės. Jomis papuošta eglutė ne tik atrodys estetiškai, bet ir skleis malonų kvapą. Ypač geras derinys – cinamono lazdelių ir džiovintų apelsinų dekoracijos.11. Rudens gėrybės. Jei turite dar rudenį pririnktų gėrybių (kankorėžių, gilių, riešutų), galite pasigaminti šaunių natūralių dekoracijų. Norint puošnumo efekto, galima panaudoti purškiamus dažus, blizgančias pakabinimo virveles.Lina

Lina Interjeras - sritis, kuri man labai įdomi ir visada įtraukia. Smagu tai, kad namus gali kurti ir dėlioti iš mažų detalių, kol supranti, kad turi vietą, kur taip gera ir jauku būti.