Aš ir mano žmona ėmėmės dar vieno NT projekto, kurio metu seną butą prikėlėme naujam gyvenimui. Darbų pradžioje tikslios vizijos, kaip turėtų atrodyti butas, dar neturėjome. Viską pradėjome nuo šiukšlių, senų baldų, kilimų, grindų ardymo, sienų skutimo, dezinfekavimo darbų. Iš mūsų patirtiems, galime pasakyti, jog tokie darbai užtrunka apie savaitę laiko.

Baigę pačius purviniausius darbus, atsipalaidavę su arbatos puodeliu ėmėmės kūrybinės dalies – vaikščiodami iš kampo į kampą, viską matuodami ir apmąstydami ieškojome mums patinkančios vizijos, dizaino.

Nusprendėme pasirinkti visiškai šviesų interjerą. Anksčiau mūsų įgyvendintame projekte naudojome šviesias šiltas spalvas, o šiam nusprendėme naudoti tikrą baltą spalvą. Kadangi nuo pat mažens man balta spalva kėlė asociacijas apie ligoninę (balti chalatai, baltos šaltos sienos ir t.t.), nusprendėme jog interjerui reikia suteikti daugiau jaukumo ir įvairovės – tam svetainėje įrengėme dekoratyvinę plytų sieną. Ji tampo ir pagrindiniu interjero akcentu.

Kambarių apšvietimu rūpinosi mano žmona. Svetainei ji parinko modernaus stiliaus ir nuotoliniu valdymu veikiantį šviestuvą. Šis šviestuvas taip gal keisti apšvietimo atspalvį – nauji gyventojai galės jį pasirinkti pagal nuotaiką.

Virtuvės erdvėje ir dalyje svetainės sudėjome LED apšvietimą, kuris atrodo nuostabiai vakarais. 

Vonios kambario spalvomis taip pat pasirūpino mano žmona, kuri parinko pilką plytelių atspalvį, kuri neišsiskiria ir derinasi su kitomis interjere esančiomis spalvomis. Grindų laminatą, užuolaidas, sieninę spintą taip pat rinkomės pilko atspalvio.

Galiausiai interjere vyravo kelios pagrindinės spalvos: balta, pilka, juoda (ją naudojome virtuvės stalviršiui) bei kreminė (dekoratyvinė siena svetainėje).

Praktiškai visus darbus atlikome patys. Buvome dizaineriai, santechnikai, elektrikai, gipso kartono meistrai, plytelių ekspertai, grindų meistrai. Dėl noro kuo greičiau užbaigti projektą – pasisamdėme kelis pagalbininkus sienų lyginimui ir dažymui. Tam, kad būtų dar idealiau – išdažėme ir namo laiptinę!

Darbai užtruko apie 7 savaites. Dirbome laisvadieniais ir po darbo valandų, tad tai buvo, kaip papildoma veikla. Kadangi įrenginėjome ne pirmą projektą, mūsų tikslas ne tik gražiai įrengti, bet ir per kuo trumpesnį laiką. Asmeninis rekordas – 4 savaitės. Tačiau šiam butui užstrigome su vidaus (kambarių) durimis, jas visada gan ilgau gamina. 

Šį projektą parengė Lina ir Andrius Černiauskai.

 

domoplius.lt

domoplius.lt